7.05 na Scenie Bojków w Gliwicach ponownie zabrzmią piosenki żeglarskie i pieśni kubryku, prawdziwe szanty ale też ballady oraz piosenki poetyckie w wykonaniu duetu Andrzej Korycki i Dominika Żukowska.
 
Koncerty tej pary to wydarzenie przez duże „W”. Nastrój jaki oboje tworzą na scenie, opowieści o przygodach z różnych miejsc koncertowych lub rejsów, anegdoty i przede wszystkim muzyka, wspólne śpiewanie, sprawiają, że ich koncerty porywają wszystkich od Helu po Zakopane i od Władysławowa po… Gliwice. Dlatego mają one zwykle nadkomplet publiczności i nigdy nie kończą się bez bisów.
Ta dwójka za każdym razem zabiera słuchaczy w inny świat. Świat, za którym w codziennym zabieganiu tęsknimy i z którym chętnie, przy każdej okazji się spotykamy. Świat wiatru, wody i przygody. To, co muzycy tradycyjni robią ostatnio w Polsce – „oddając” niejako muzykę tancerzom przywracając jej pierwotną funkcję – akompaniamentu, Andrzej z Dominiką robią w przypadku śpiewu – oddają go publiczności, zachęcają do wspólnego śpiewania, sami pozostając niejako akompaniatorami. Dlatego ich majowy występ, podobnie jak wiele poprzednich, będzie jednym wielkim wspólnym koncertem, widzów i artystów. W dobie, gdy przestaliśmy wspólnie śpiewać, gdy lokalne chóry niemal odeszły w przeszłość, gdy muzyka w szkole to katorga i dla uczniów i dla nauczycieli (podobno) – takie koncerty stają się miejscem, gdzie Polacy znów mogą poczuć moc wspólnego śpiewu.
Andrzej Korycki to członek legendarnego zespołu sceny folku morskiego „Stare Dzwony”, od początku lat 80-tych autor i wykonawca współczesnych piosenek żeglarskich. Korycki w świecie muzyki morza zasłynął przede wszystkim jako twórca takich przebojów jak: „Magda”, „Struna za struną”, „Chciałem być żeglarzem”, „Byle dalej”, „Załoga”… Od ponad 10 lat dzielnie sekunduje mu Dominika Żukowska, która w koncercie poza akompaniamentem wokalnym i gitarowym sama też wykonuje część piosenek, w tym m.in. ballady kilku wybitnych rosyjskich bardów.
Organizatorem koncertu jest Fundacja Folk24, znana gliwickim fanom folku morskiego m.in. z organizacji Międzynarodowego Festiwalu Morza „Nad Kanałem”. Dochód z koncertu tradycyjnie wesprze jej działalność.
źródło: materiały artystów