Na zdjęciu nastolatka trzymająca w ręce czapeczkę z daszkiem.

13-letnia Ania Laskowska z Gliwic zaprezentuje się w finale popularnego programu „The Voice Kids”. Muzyczną walkę o zwycięstwo będziemy mogli śledzić w najbliższą sobotę, 29 kwietnia w telewizyjnej Dwójce. Jedną z nagród w programie jest kontrakt fonograficzny.

Ma 13 lat i jest radosną, wrażliwą i otwartą na świat nastolatką. Talent wokalny dziewczynki odkryła babcia podczas wspólnych powrotów z przedszkola do domu. Od 6 roku życia Ania uczy się śpiewu solowego, śpiewa też w zespole. Od 8 lat uczęszcza do klasy fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej w Gliwicach. Śpiew i gra na fortepianie to Ani największe pasje. Swoją przyszłość wiąże z występami na światowych scenach. Uwielbia nieoczywiste połączenia dźwięków, improwizację i…. sushi! – czytamy o Ani na stronie voicekids.tvp.pl

Swoją przygodę na dużej scenie Ania zaczęła w wieku 6 lat. Od tego czasu brała udział w wielu konkursach i festiwalach na szczeblu lokalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym. W dorobku muzycznym Ani są  m.in.: Złoty Aplauz na 42. Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie, 1. miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „World song”, 1. miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek” czy Grand Prix na MAŚ Festival, dzięki któremu nagrała swój pierwszy singiel „Wstaję”, wydany na płycie „Młodzi Artyści Śpiewają 2023”.

Ania miała przyjemność zaśpiewać w tercecie z Darią Malicką i Julią Dąbrowską piosenkę „Promise Me” Beverley Craven. Wykonanie dziewczyn urzekło  wszystkich, było niezwykle klimatyczne. Do etapu Sing Off przeszła Ania, doceniono jej ogromną muzykalność, ale też szacunek do koleżanek, z którymi wykonywała piosenkę. – mówi mama Ani, Magdalena Laskowska.

W tej edycji telewizyjnego show mogliśmy śledzić także poczynania Maksa Piwko z Gliwic, który doskonałymi występami i energią sceniczną zagwarantował sobie udział w programie aż do etapu Sing Off. Finał „The voice kids” odbędzie się w sobotę 29.04 o godzinie 20.00 w TVP 2.

Więcej (link)

fot. TVP 2