W weekend 9-11 września Gliwice będą jednym z najsłodszych miast w Polsce. Na Rynku rozgości się Festiwal Czekolady. Zapraszają Miasto Gliwice i Centrum Kultury Victoria.

Kramy będą uginać się pod słodyczami, czekoladami i pralinami – w różnych kształtach i kolorach. Do Gliwic przyjadą producenci z całego kraju. W planie Festiwalu Czekolady nie tylko degustacje, ale też liczne pokazy i warsztaty.

Najwierniejszymi fanami słodyczy są oczywiście dzieci i to z myślą o nich zorganizowanych zostanie mnóstwo atrakcji pobudzających zmysły i wyobraźnie. Z masy cukrowej najmłodsi wyczarują lizaki, figurki i inne jadalne dzieła sztuki. Z kolei rodzice dowiedzą się m.in. jak powstaje czekolada i jak przygotować dla swoich pociech zdrową alternatywę. Wspólnie udekorujemy pierniki, a potem… zjemy je! Dla tych, którzy festiwalowe wieczory będą spędzać na gliwickim Rynku przygotowaliśmy też muzyczną ucztę dla ducha, ale to niech na razie pozostanie niespodzianką.

Pewnie też nie potraficie przejść obojętnie obok swoich ulubionych słodyczy? Więc już teraz dołączcie do wydarzenia – póki co – wirtualnie: na stronie www.ckvictoria.pl oraz na Facebook’u (LINK).