Zdjęcie przedstawia budynek Centrum Przesiadkowego oraz napis: idziemy na nowe.

1 czerwca Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (CIKiT) otworzy się w nowej lokalizacji – w Centrum Przesiadkowym.

W związku z przeprowadzką do Centrum Przesiadkowego od 22 maja punkt przy ulicy Dolnych Wałów będzie zamknięty. Osoby zainteresowane zakupem biletów na koncerty True Tone Festival zapraszamy w tym czasie do Centrum Kultury Victoria przy ul. Barlickiego 3, pokój 45 (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00).

CIKiT służy mieszkańcom i turystom informacjami, oferuje bezpłatne ulotki i foldery. Nabyć można tam interesujące publikacje, mapy, pamiątki, przewodniki, a także bilety na wydarzenia.

Nowa lokalizacja CIKITu – doskonale skomunikowana – jest szansą na jeszcze szersze dotarcie z ofertą kulturalną i turystyczną Gliwic do mieszkańców miasta i regionu. Zgodnie z myślą, że gliwicka kultura chce być #BLISKO odbiorców, Centrum Przesiadkowe wraz z niedalekim dworcem PKP daje możliwość dotarcia do pasażerów, którzy codziennie korzystają z ponad czterdziestu linii komunikacji miejskiej, autobusów dalekobieżnych i pociągów. Miejsce jest dostępne dla osób ze szczególnymi potrzebami – bez barier architektonicznych, wyposażone w pętlę indukcyjną i videotłumacza dla osób głuchych. Od 1 czerwca CIKiT w Centrum Przesiadkowym czynny będzie w tych samych jak dotąd dniach tj. od wtorku do soboty w nieznacznie zmienionych godzinach: 9.00 – 17.00.

Przypominamy, że informacje o ofercie kulturalnej i turystycznej naszego miasta dostępne są także w GAMIE – Gliwickiej Aplikacji Miejskich Aktywności.

To stale aktualizowany, nowoczesny informator w formie strony www (gama.gliwice.eu) oraz darmowej aplikacji na smartfona (informacja, jak pobrać GAMĘ na telefon). Już w czerwcu GAMA rozbudowana zostanie o dodatkowe funkcje, jak na przykład trasy turystyczne, które pozwolą w ciekawy sposób zaplanować spacer po Gliwicach i odkrywać nasze miasto.