CZERWCÓWKA, czyli dwa czerwcowe weekendy, znów upłyną nam pod znakiem dobrej zabawy i doskonałej muzyki. Motywem przewodnim będzie miłość – do tańca, muzyki, świetnie spędzonego czasu i ludzi, z którymi możemy dzielić naszą radość.

Pod nazwą CZERWCÓWKA kryją się trzy wydarzenia, na które zaprasza Centrum Kultury Victoria: koncert MINNE i Silent Disco w Ruinach Teatru oraz Gorączka Świętojańskiej Nocy – koncert muzyki folkowej na łące igrowej przy ul. Akademickiej.

17 czerwca o godzinie 19:00 Trio Bastarda i Holland Baroque opowiedzą nam o miłości przez muzykę dawną w autorskiej interpretacji. Podczas koncertu słyszymy materiał z płyty „Minne” (Miłość), czyli improwizowany program inspirowany średniowieczną poezją miłosną. Koncert w Gliwicach odbędzie się w dniu polskiej premiery płyty. Warto przypomnieć, że Trio Bastarda gościło w Gliwicach podczas Majówki z Kulturą, wypełniając Ruiny Teatru publicznością i zyskując najlepsze recenzje. Bilety na wydarzenie dostępne są online lub stacjonarnie w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej przy ul. Dolnych Wałów 3.

fot. Michał Buksa

Dzień później – w sobotę 18 lipca – także w Ruinach propozycja dla tych, którzy kochają taniec i dobrą zabawę. O godzinie 19:00 rozpocznie się SILENT DISCO, czyli cicha dyskoteka. Muzyka popłynie nie z głośników, a przez słuchawki. Przy pomocy jednego przycisku będzie można wybierać rytmy, przy których chcemy się bawić: retro disco, electronic & alternative dance, latino. Ruiny Teatru – jak podczas dyskotek w najlepszych klubach – zostaną efektownie podświetlone. Pod tarasem Ruin Teatru powstanie strefa Chill & gastro, czyli strefa relaksu z wystrzałowymi napojami. Wstęp na wydarzenie płatny – 10 zł.

fot. Michał Buksa

Czerwcówkę – w sobotę 25.06 – zakończy koncert „Gorączka Świętojańskiej Nocy”, czyli wieczór z muzyką folkową we współczesnym, alternatywnym wydaniu z elementami popu, rocka i techno! Igrową łąkę przy ul. Akademickiej rozgrzeją zespoły: Fanfara Awantura, Taraka z gościnnym udziałem Amelki oraz muzycy z projektu Mickiewicz, Stasiuk i Haydamaky. Nie zabraknie ukraińskich akcentów, odniesień do natury i żywiołów. Na łące stanie też strefa gastronomiczna. Wstęp na wydarzenie wolny. Początek o godzinie 19:00.

W niedzielę 26.06 odbędzie się pierwszy pokaz Letniego Kina Plenerowego, które wprowadzi nas już w wakacyjny klimat. Jako pierwsze w salę kinową pod chmurką zamienimy podwórko Szkoły Podstawowej nr 2 w Wilczym Gardle przy ul. Lewkonii. 26 czerwca młodzi widzowie wraz z małą małpką Sai przeżyją przygody w dzikich amazońskich lasach. Dorośli widzowie zobaczą film Parasite.

Wszystkie szczegóły zainteresowani znajdą na stronie www.ckvictoria.pl.