Ferie w Gliwicach

Przedstawiamy poniżej ofertę gliwickich placówek, instytucji, stowarzyszeń, fundacji i szkół, które przygotowały tej zimy specjalne atrakcje dla dzieci spędzających ferie zimowe w mieście.

Centrum Kultury „Victoria”

CKV organizuje warsztaty tematyczne dla dzieci ze szkół podstawowych. Zajęcia będą odbywać się w centrum Gliwic w siedzibie Centrum oraz w Centrum Sportowo-Kulturalnym Łabędź. Szczegółowe informacje znajdują się tutaj:

zimowa LABA nadchodzi!

Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach

MDK jak zwykle proponuje cały wachlarz zajęć dla dzieci i młodzieży. Do wyboru warsztaty plastyczne, muzyczne, filmowe, graficzne… Szczegółowy plan warsztatów oraz link do formularza zapisu znajdziecie na stronie internetowej MDK

Teatr Miejski w Gliwicach

Teatr zaprasza na spektakl „Opowieść Wigilijna” lub warsztaty teatralne z Kornelem Sadowskim. Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku 8-12 lat, które chcą rozwinąć umiejętności aktorskie. Podczas zajęć będziemy korzystać z konkretnych technik aktorskich pochodzących ze sfery teatru ruchu i pantomimy.

Termin: 23-27 stycznia 2023 r.,  godz. 10:00 – 13:00

Cena: 75zł/ os. za tygodniowy cykl warsztatów

Obowiązuje mailowa rezerwacja miejsc na adres edukacja@teatr.gliwice.pl. W treści maila prosimy podać imię, nazwisko i wiek dziecka oraz telefon opiekuna. W mailu zwrotnym otrzymają Państwo dane do przelewu, którego należy dokonać do 30 grudnia 2022 r. Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej Teatru.

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach

Nasza gliwicka biblioteka przygotowała cały cykl zajęć, które będą odbywać się w niemal wszystkich filiach. Wszystko pod znakiem doświadczeń, eksperymentów, konstruowania, budowania i rozwijania kreatywności zgodnie z koncepcją STEAM. STEAM to akronim angielskich słów: Science, Technology, Engineering, Art, Mathematics (nauka, technika, inżynieria, sztuka, matematyka), będący nazwą modelu nauczania, który łączy wymienione wyżej nauki w jedno. Dzięki STEAM dzieci uczą się samodzielnego myślenia, wyciągania wniosków, współdziałania w grupie i umiejętności dialogu. Przede wszystkim jednak doświadczają i poznają otaczający ich świat każdym zmysłem. Szczegółowy program oraz adresy mailowe, na które należy zgłaszać chęć udziału w zajęciach spotkań znajduje się na stronie Biblioteki.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Kino Studyjne Amok

Najmłodsi i ich rodzice powinni zajrzeć też na stronę kina Amok ponieważ przygotowano tam specjalny, zimowy repertuar filmowy. Do wyboru seanse polskich bajek i filmów animowanych prezentowanych w ramach projektu MOMAKIN , przegląd filmów w ramach Młodzieżowego Festiwalu Filmowego  oraz warsztaty z cyklu „Dobry czas z filmem i rodziną”.

Cena biletu: od 10 do 16zł

Stowarzyszenie ABADA

Stowarzyszenie ABADA zaprasza miłośników aktywnego spędzania czasu na bezpłatne zajęcia capoeiry w poniedziałki środy i piątki w godzinach od 17.15 do 18.45 w budynku CKV przy ul. Barlickiego 3.

Informacji można zasięgnąć telefonicznie u trenerów: 691-616-748 lub 537-939-781, mailowo: info@abadacapoeira.pl a także na stronie stowarzyszenia.

Stowarzyszenie GTW

W Stacji Artystycznej Rynek odbywać się będą półkolonie dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat. W pierwszym tygodniu planowane jest spotkanie z tajemniczą alchemią czyli tydzień pełen eksperymentów, doświadczeń, logicznych zagadek, szyfrów, quizów i kalamburów. Drugi tydzień upłynie pod znakiem zagadek detektywistycznych. Więcej szczegółowych informacji oraz formularz zapisu na zajęcia znajduje się na stronie internetowej GTW.

Półkolonie zostały zgłoszone do Kuratorium Oświaty: numery zgłoszeń [47/SLA/2023-Z] i [48/SLA/2023-Z]

Koszt turnusu: 500zł od osoby

Szkoła Podstawowa nr 2 w Gliwicach

Pierwszy tydzień ferii będzie tu pełen atrakcji. W programie: pogadanki i rozmowy z dziećmi, zajęcia sportowe, muzyczne, plastyczne, gry świetlicowe a także wyjazd na seans filmowy do kina i wizyta w muzeum. Więcej informacji na stronie szkoły lub pod numerem telefonu 32 237-86-23

Zajęcia są bezpłatne, uczestnicy pokrywają tylko koszty biletów.

Szkoła Podstawowa nr 9 w Gliwicach

W pierwszym tygodniu ferii zaplanowano tu zajęcia dla uczniów klas I-III od 7.00 do 16.00. W planach gry i zabawy integracyjne, sportowe zmagania, filmoteka, gry terenowe, konkursy i wiele innych atrakcji. Uczestnicy zajęć mają zapewniony posiłek.

Koszt: 120zł

Szkoła Podstawowa nr 41 w Gliwicach

Mieszkańcy dzielnicy Sikornik na pewno ucieszą się na wieść o tym, że szkoła nr 41 zaprasza w ferie w swoje podwoje w pierwszym tygodniu ferii. Organizowane tu półkolonie będą odbywać się w godzinach od 7.00 do 15.00 a ich programie znajdą się takie atrakcje jak: wyjścia na ściankę wspinaczkową i do kina, wyjazd do filharmonii i kopalni oraz liczne warsztaty artystyczne. Więcej informacji na stronie szkoły.

Koszt zajęć: 250zł od osoby

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 12 w Gliwicach

Dla uczniów szkoły podstawowej przygotowano ofertę zajęć od 16 do 20 stycznia 2023 w godzinach od 8.00 do 16.00. W planie warsztaty plastyczne, taneczne, historyczne, przyrodnicze, gry i zabawy sportowe. Wyjścia na warsztaty do Palmiarni i muzeum. Więcej informacji na stronie szkoły lub pod adresem kwiatkowska_m@zsp12.gliwice.eu

Zajęcia bezpłatne dla uczniów szkoły.

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 21 w Gliwicach

Szkoła organizuje półkolonię zimową w terminie od 16. stycznia 2023 do 20 stycznia 2023. W programie półkolonii planowany jest wyjazd do Wisły na kulig, wizyta w sali zabaw dla dzieci, basen „Neptun”, kino „Amok” oraz gry i zabawy na terenie szkoły. Więcej informacji na stronie SP21.

Koszt: 290zł

Fundacja Paskudofonia

A gdyby tak spędzić ferie szkoląc się grze na ukulele? Okazja by poznać ten instrument i nauczyć grać na nim, będzie w siedzibie Paskudofonii. Odbędą się tu warsztaty dla młodzieży w wieku od 10 lat. Zajęcia poprowadzi Aleksandra Niedziałek – twórczyni piosenek w nurcie “Krainy Łagodności”, laureatka festiwali: “Nocnik” w Łęczycy (II miejsce w 2018), oraz “Spływarka” w Warce (II miejsce w 2021), nauczycielka gry na gitarze i ukulele. W zajęciach mogą wziąć również osoby, które nie posiadają własnego instrumentu (istnieje możliwość wypożyczenia go za drobną opłatą). Szczegóły na stronie internetowej Fundacji.

Koszt zajęć: od 225zł

Centrum Inicjatyw Społecznych

CIS zaprasza najmłodszych na zimowe majsterkowanie. Pierwszy tydzień ferii to raj dla miłośników drewna czyli „Drewnomania”. Uczestnicy będą projektowali oraz wykonywali modele z drewna. Poznają sposoby łączenia ze sobą elementów drewnianych, a także nauczą się korzystać z narzędzi takich jak piły, młotki oraz ściski stolarskie oraz elektronarzędzi czyli piły ukosowej, wiertarki, wkrętarki czy szlifierki. Drugi tydzień to „Szkłomania” czyli praca ze szkłem. Dzieci przekonają się, że szklane butelki lub słoiki, poza przechowywaniem w nich napojów i przetworów, mogą nam posłużyć jako elementy do wykonania
interesujących, estetycznych i przydatnych przedmiotów. Wykonają witraż, wykorzystując technikę lutowania. Nauczą się także wykonywać mozaiki szklane i
dowiedzą się, jak w bezpieczny sposób przygotować szkło do takiego projektu oraz poznają sposób na przetapianie szkła w warunkach domowych. Zajęcia w godzinach od 7.45 do 14.15.

Więcej informacji na profilu Facebook

Koszt: 350zł za tydzień

Arena Gliwice

Arena stawia na ruch! Przygotowano moc atrakcji w tym otwarte bezpłatne treningi judo, wspinaczki, boksu, koszykówki i innych dyscyplin sportowych. Jeśli to spowoduje niedosyt to będzie można też skorzystać z oferty płatnej obejmującej wstęp na rolkowisko czy warsztaty e-sportowe,

Więcej informacji na stronie ARENA GLIWICE

Szkoła Językowa HIROMI

Miłośników podróży i krajów Azji z pewnością zainteresują się propozycją szkoły językowej Hiromi, która zaprasza na azjatyckie ferie zimowe dla dzieci i młodzieży w wieku od 9 do 17 lat. W programie nauka języka japońskiego, koreańskiego i chińskiego, spotkania z mitologią koreańską, warsztaty rysowania mangi, seanse filmowe i… degustacja sushi!

Więcej informacji i formularz zapisu na stronie szkoły.

Koszt: 629zł za turnus

Gliwicka Pracownia Tańca

Artystyczne ferie czyli zajęcia nie tylko taneczne  – uczestnicy wyjadą też z wizytą do Teatru Rozrywki i Opery Śląskiej, wezmą udział w balu karnawałowym, zajrzą do Manufaktury Słodkości i stworzą wiele pięknych rzeczy na zajęciach kreatywnych.

Zajęcia dla dzieci w wieku od 6 do 11 lat.

Termin: 16-20 stycznia, godz. 8.00-15.00

W cenie poczęstunek i ubezpieczenie NNW.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/GliwickaPracowniaTanca 

Kontakt i zapisy: artystycznapozytywka@wp.pl lub 886-711-981

Koszt: 550zł (przewidziane zniżki dla rodzeństwa)

III Winter Workshops Project – warsztaty taneczne  dla młodzieży i dorosłych od 12 do 30 lat. Pięć intensywnych dni wypełnionych tańcem – do wyboru zajęcia z wielu gatunków tańca: floorwork, circle movement, kompozycja w improwizacji, akrofloorwork, jazz, taniec współczesny, modern i taniec klasyczny

termin: 23-27 stycznia

Więcej informacji i zapisy przez Facebook lub telefonicznie 886-711-981

Koszt: od 150zł za pojedyncze warsztaty do 600zł za blok warsztatowy

Pracownia UFFO

Zajęcia feryjne ze sztuką w roli głównej! W gliwickiej pracowni UFFO będzie okazja by skorzystać z bogatego programu warsztatów plastycznych obejmujący prace z natury i z wyobraźni – płaskie i przestrzenne. W zależności od warunków pogodowych odbędą się także zajęcia plenerowe (np. budowle ze śniegu, sesje fotograficzne)
Program zajęć jest dostosowany dla dzieci, które już uczęszczają na warsztaty do pracowni, ale także dla tych, które nie miały jeszcze do czynienia z plastyką.
Zapraszamy wszystkich, którzy nie chcą nudzić się w domu! Na zajęcia prosimy zabrać drugie śniadanie oraz ubrania „do pobrudzenia”. Więcej informacji na stronie studia .

Zajęcia prowadzone w godzinach od 9.00-13.00 lub 8.00-16.00

Koszt: od 380zł

Bricks 4 Kidz

Na miłośników klocków LEGO czekają dwie propozycje. W pierwszym tygodniu odbędą się zajęcia tematyczne „Harry’s world”, które jak sama nazwa wskazuje połączą zabawę, naukę i magię w jedno. Nie zabraknie eksperymentów i pracy z klockami, odbędzie się nawet bal karnawałowy. Drugi tydzień związany będzie z urbanistyką czyli „Miejscy inżynierowie”. Będzie okazja do rozwinięcia umiejętności inżynierskich i architektonicznych oraz poznania zasad planowania przestrzennego. Zajęcia w godzinach od 7.30 do 16.30. W cenie posiłek. Pełna oferta do pobrania TUTAJ

Koszt: 699zł za tydzień

Planeta Robotów

Pięć dni zabawy połączonej z eksploracją świata nauki dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Przewidziano zwiedzanie świata nauk ścisłych poprzez eksperymenty naukowe oraz projekty DIY a także zajęcia sportowe, artystyczne i wiele więcej. Zajęcia od 7.30 do 17.30. Więcej informacji na stronie.

Koszt: 920zł za tydzień

Akademia Nauki Gliwice – Niepubliczna poradnia psychologiczno-pedagogiczna

Poradnia przygotowała na drugi tydzień ferii półkolonie zimowe na których uczestnicy będą mogli wykazać się Odwagą, Sprytem, Wiedzą
oraz odkryją tajniki magii, iluzji i swoje mocne strony. Przygotowano gry przygodowe, escape room, zajęcia szyfrologii, quizy i turnieje. Nie zabraknie też wycieczek oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu. Więcej informacji TUTAJ.

Koszt: od 600zł za tydzień

Animator

Do wyboru kilka półkolonii tematycznych:

Animalsi – zajęcia dla miłośników zwierząt w wieku od 6 do 12 lat

Przygody z Olafem – przygodowe zajęcia dla najmłodszych w wieku od 5 do 10 lat

Influencer czyli specjalne zajęcia dla młodzieży od 9 do 14 lat, zainteresowanej internetowych trendów i tajnikami social media

Tajemnica Hogwartu – półkolonie dla miłośników Harrego Pottera w wieku od 6 do 12 lat

Zajęcia od 7.30 do 16.30. Uczestnicy mają zapewniony posiłek.

Koszt: 699zł za tydzień

Jasna Ski Team

Dzieci w wieku od 6 lat mają możliwość skorzystania z półkolonii narciarskich w godzinach od 7.30 do 17.00. Młodzi narciarze będą mogli skorzystać z zajęć z profesjonalnymi instruktorami na stokach w Wiśle i Istebnej. Przewidziany jest też ciepły posiłek.

Więcej informacji TUTAJ.

Koszt: 1199zł

Pracownie Cafe

Pracownie zapraszają dzieci w wieku od 7 do 11 lat na warsztaty związane z szyciem ręcznym i projektowaniem. Na chętnych czekają już narzędzia do pracy – igły, krosna, maszyny do szycia, nożyczki, tamborek. Warsztaty przeplatane grami, zabawami i przekąskami w formie świeżych warzyw i owoców.
Uczestnicy zdobędą wiedzę dotyczącą projektowania, szycia ręcznego, podstaw szycia na maszynie, technik haftowania, cerowania i stworzą różne przedmioty użytkowe.
Zajęcia od 8.00 do 14.00
Koszt: 490zł
Data:
16 stycznia - 29 stycznia | godz. 08:00
Miejsce wydarzenia
Kontakt:
Zofia Kozłowska
Telefon: