grafika zajęć fotograficznych

Zapraszamy na warsztaty dla osób interesujących się fotografią, które chcą w pełni wykorzystywać możliwości swoich aparatów cyfrowych.

Jeżeli nie posiadasz aparatu cyfrowego to nie problem, w pracowni mamy dwa aparaty do dyspozycji uczestników warsztatów.

Podczas pierwszych tygodni warsztatów poznamy tryb manualny oraz podstawowe funkcje aparatów cyfrowych, takie jak: przysłona, czas, ISO, ekspozycja – światłomierz, ostrość automatyczna i manualna, balans bieli, tryby zdjęć, formaty zdjęć oraz tryby półautomatyczne.

Podczas warsztatów nauczymy się też zasad kompozycji, wykorzystywania ich w praktyce, odpowiedniego kadrowania zdjęć, przerabiając między innymi następujące zagadnienia: złota spirala, trójpodział, złoty podział, kompozycja diagonalna, plany zdjęciowe, perspektywa, rodzaje kompozycji, kolor, faktura, światło i cień, forma oraz skala

Po zapoznaniu się z formalną stroną fotografii zaczniemy zajęcia o charakterze bardziej kreatywnym. Będziemy wykorzystywać zdobyte umiejętności w kreowaniu świadomej pod względem przekazu fotografii. Dzięki czemu każdy uczestnik zajęć będzie miał bogate i ciekawe wizualnie portfolio ale przede wszystkim będzie mógł sprawdzić się w różnych sytuacjach fotograficznych i odnaleźć swoją ulubioną fotograficzną dziedzinę.
Dodatkowo uczestnicy zajęć będą mieli możliwość zapoznania się i pracy na programach graficznych, nauczą się podstawowej obróbki zdjęć, ich zapisu, przygotowania do druku, archiwizacji.

Prowadzący: Agata Niźnikiewicz

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu we wtorki od 17.30 do 20.30.

Zajęcia płatne: opłata za wstęp na miesięczny cykl 160zł.

Ilość miejsc ograniczona!

Data:
7 marca - 27 czerwca | godz. 17:30
Miejsce wydarzenia
CK Victoria, ul. Barlickiego 3
Cena:
160zł/m-c zł
Kontakt:
Zofia Kozłowska
Telefon:
E-mail: