warsztaty podczas ferii zimowych "Zimowa LABA"

LABA, czyli Laboratorium Aktywności Bardzo Artystycznych powraca! Tym razem w wersji zimowej. Propozycje zajęć na czas ferii przygotowało Centrum Kultury Victoria w Gliwicach. W planie spotkania ruchowe i taneczne, plastyczne, teatralne, fotograficzne i filmowe.

Chociaż w nazwie pojawia się „LABA”, nie ma mowy o leniuchowaniu. Ma być to czas kreatywny i spędzony na dobrej zabawie. Zajęcia będą odbywały się zgodnie z harmonogramem w dwóch lokalizacjach: budynku CKV przy ulicy Barlickiego 3 (koszt udziału 30 zł) oraz w Centrum Sportowo-Kulturalnym „Łabędź” przy ulicy Partyzantów 25 (udział bezpłatny).  

Podczas zajęć „Rusz się” uczestnicy poznają podstawowe elementy judo. Chociaż za oknem zima, na zajęciach ruchowo-tanecznych będą grać w gumę i klasy, tańczyć z hula-hop i bawić się, jak na dawniej na podwórkach. „Aniołowo” to propozycja dla artystycznych dusz, które chcą poznać zapomnianą technikę tworzenia form przestrzennych z butafory i paper maché. Centrum Kultury Victoria zaprosi dzieci do pracowni rękodzieła, gdzie będą twórczo eksperymentować z różnymi materiałami. „Animacja poklatkowa” i „Po-klatkowe” to oferta dla tych, którzy chcą dowiedzieć się, czym jest scenariusz i storyboard i jak od zdjęcia przejść do animacji. Uczestnicy spróbują swoich sił także podczas zajęć teatralnych„Teatr” i „Lalka i cień” – podczas których samodzielnie stworzą postać sceniczną, a potem nadadzą jej życie na scenie.

Zajęcia rozpoczną się 16 stycznia i będą odbywać zgodnie z harmonogramem dostępnym na stronie www.ckvictoria.pl w zakładce „Edukacja”. Uwaga, niebawem wystartują zapisy dostępne przez formularz dostępny na naszej stronie www. Liczba miejsc jest ograniczona.

Przypomnijmy, że pierwszy raz zajęcia pod nazwą „LABA” Centrum Kultury Victoria zorganizowało w wakacje. Spotkały się one z bardzo dużym zainteresowaniem.

Ferie z kulturą, a dokładnie „COOLturalne ferie” będzie można spędzić w samym sercu miasta – w Stacji Artystycznej Rynek. To propozycja zajęć dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat.

„Będzie artystycznie, kulturalnie i przede wszystkim wesoło! W planach fantastyczna zabawa i zasłużony odpoczynek.” – zachęcają organizatorzy.

W planie są dwa turnusy (16-20 stycznia, 23-27 stycznia).

Turnus 1. „Logika alchemika”
To będzie tydzień pełen eksperymentów, doświadczeń, logicznych zagadek, szyfrów, quizów i kalamburów. Nasze głowy będą zajęte łamigłówkami oraz zagadkami matematycznymi i językowymi, a nasze ręce pełne składników potrzebnych do eksperymentów. Będziemy ćwiczyć naszą pamięć, testować spostrzegawczość i przenikliwość umysłu oraz przeprowadzać zaskakujące doświadczenia. Nie może Was zabraknąć!

Turnus 2. „Detektyw Sarowski w podróży”
Zapraszamy na ferie z Detektywem Sarowskim, który aby rozwikłać arcyskomplikowaną zagadkę i poznać najskrytszą prawdę o tajemniczych wydarzeniach w Gliwicach, będzie musiał złamać niejeden szyfr, wykazać się nie lada sprytem, odwagą i przenikliwością umysłu oraz odbyć wiele podróży w najdalsze zakątki świata. Czy Detektyw Sarowski zdoła dowiedzieć się, co naprawdę wydarzyło się na Rynku w Gliwicach? Potrzebujemy Waszej pomocy!

Zajęcia są płatne, obowiązują zapisy. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie organizatora, GTW Gliwice (kliknij).

Półkolonie zostały zgłoszone do Kuratorium Oświaty: numery zgłoszeń [47/SLA/2023-Z] i [48/SLA/2023-Z]

Polecamy także ofertę zajęć przygotowaną z myślą o feriach przez: