14 stycznia 2023 był w Gliwicach prawdziwym świętem fotografii za sprawą spotkania Fotograficzny Mastermind na żywo. Dzięki wsparciu Centrum Kultury Victoria w ramach programu Start-up kulturalny, a także gościnności Czytelni Sztuki, Pokochaj Fotografię zorganizowało to wyjątkowe wydarzenie.

Po niemal stu spotkaniach online, które odbywają się od listopada 2019 roku w ramach cyklu Fotograficzny Mastermind, przyszła pora na spotkanie na żywo. Dziesiątka uczestników FMM plus prowadzący i inicjator tych spotkań Michał Mrozek, po raz pierwszy zasiedli twarzą w twarz, aby porozmawiać o fotografii, przy udziale publiczności, która zjechała do Gliwic z całej Polski. O czym dyskutowali i jakie padły argumenty – będzie można przekonać się już w lutym, kiedy opublikowane zostaną nagrania obu części. Serdeczna atmosfera, mnogość ciekawych wątków, pytań i odpowiedzi, emocji i wrażeń, na pewno zostaną przez wszystkich na długo zapamiętane.

Co warto podkreślić, od początku Fotograficzny Mastermind ma charakter non profit, a jego uczestnicy czują potrzebę integracji środowiska fotograficznego, wzajemnego dzielenia się wiedzą i doświadczeniem, wymiany myśli i inspiracji. Tak też spędzili ten wspólny czas.

Po wieczornej integracji (która po 3 latach spotkań wyłącznie online, była nie mniej ważna niż publiczne dyskusje…) pełnej fascynujących rozmów, oglądania fotografii, wymiany książek czy linków do ciekawych inspiracji, niedzielne spotkanie warsztatowe obfitowało w konstruktywne wnioski i plany na przyszłość. Mamy ogromną nadzieję, że kolejne spotkania Fotograficznego Mastermindu na żywo możliwe będą w znacznie szerszym gronie, a Gliwice, będące od 2008 roku miejscem wielu „pokochajowych” inicjatyw, ugoszczą równie serdecznie!

fot., źródło: Pokochaj Fotografię