Zakochaj się w KulturzeDzięki Victorii serce miasta zabiło mocniej. Z okazji Walentynek – pierwszy raz jako nowopowstałe Centrum Kultury – zaprosiliśmy Was do tego, by być #blisko siebie i z naszą pomocą – zakochać się w kulturze.

Wszyscy, którzy odwiedzili Rynek mogli uwiecznić swoją miłość w walentynkowym fotolustrze lub przy ogromnym, świecącym napisie „LOVE”, który stanął na tle ratusza. Wierzcie, chętnych nie brakowało!

Z kolei w Stacji Artystycznej Rynek królowała muzyka. Wieczór rozpoczął zespół The Branchers, młody głos polskiej sceny muzycznej. Drugi koncert upłynął przy dźwiękach jazzu. Usłyszeliśmy nietuzinkowe i nowoczesne aranżacje największych przebojów o miłości w wykonaniu Something Sweet Quartet.

Cieszy nas tak duże zainteresowanie naszą walentynkową ofertą. W pierwszym roku działalności Victorii chcemy być #blisko Was. To hasło będzie opisywać nasze działania. Dlatego święto zakochanych to idealny termin na pierwsze wydarzenie organizowane pod szyldem Vitorii. Wszystko z miłości do kultury, do Gliwic i gliwiczan. – podczas sobotniego wieczoru mówił Paweł Ciepliński, dyrektor Centrum Kultury Victoria.

Walentynkowe spotkanie było pierwszym zorganizowany pod szyldem Centrum Kultury Victoria. I choć czas na oficjalne przywitanie się z odbiorcami naszych wydarzeń jeszcze przyjdzie, już w sobotę zaprezentowane zostały najbliższe plany.

Intensywnie pracujemy nad kalendarzem wydarzeń na ten rok. Chcemy stworzyć taką ofertę, która będzie atrakcyjna naprawdę dla wszystkich zainteresowanych wyjściem z domu, udziałem w imprezach. Dzień Świętego Patryka, Winter Reggae, Wiosna z Fryderykiem – to nasze propozycje ma marzec.dodaje Marta Szczepaniak, manager Biura Kultury Victorii.

Informacje na temat wydarzeń planowanych przez Centrum Kultury Victoria dostępne są na naszym profilu w mediach społecznościowych. Zachęcamy do polubienia i śledzenia nas na Facebook’u i Instagramie.

Victoria, Gliwice #blisko kultury.