Bajkowa Gra Miejska dla całych rodzin, kino na poduchach, wyjątkowy koncert oraz świąteczny konwój Radia ZET, a w nim m.in. mikołajowy snowboard, mobilna fabryka czekolady, świąteczne karaoke oraz warsztaty i pokazy kulinarne – to tylko niektóre z atrakcji w ramach drugiego weekendu Gliwickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Będzie ich tak wiele, że wyjątkowo potrwają nie dwa, a całe trzy dni!

Kolejny weekend wrażeń – tym razem pod hasłem „Bajkowe Święta” – wystartuje już w najbliższy piątek, 9 grudnia i potrwa do niedzieli, 11 grudnia. Otworzy go świąteczny konwój Radia ZET, na którego trasie – wśród wybranych ośmiu polskich miast – jako drugie znalazły się właśnie Gliwice.

W piątkowe popołudnie, 9 grudnia, na gliwickiej starówce będzie naprawdę słodko. Wraz z radiowym konwojem, o godz. 14.00 na Rynek wjedzie bowiem Wawel Truck – interaktywna ciężarówka pełna słodyczy i doskonałej zabawy. Najmłodsi będą mogli m.in. spróbować swoich sił w animowanych grach zręcznościowych czy poznać tajniki produkcji czekolady. W świątecznym miasteczku Radia ZET nie zabraknie też innych atrakcji. Będzie mikołajowy snowboard, świąteczne karaoke, strefa zabaw oraz warsztaty i pokazy kulinarne.

Równie ciekawie zapowiada się sobota, 10 grudnia. Tym razem zabawa przeniesie się z płyty Rynku do Stacji Artystycznej Rynek (Rynek 4/5), gdzie na najmłodszych czekać będzie Świąteczne bajanie po Śląsku oraz kino na poduchach, a w nim bajkowe animacje, polskie filmy rysunkowe oraz bajka pełnometrażowa pt. „Wielka podróż Bolka i Lolka”.

Z kolei w niedzielę, 11 grudnia, Stacja Artystyczna Rynek zaprosi – zarówno młodszych, jak i starszych – do wspólnego tworzenia ceramicznych ozdób i świątecznych krasnali. Natomiast miłośnicy zagadek i zabaw na powietrzu spotkają się na Rynku w samo południe, by wystartować w Bajkowej Grze Miejskiej dla całych rodzin. Ich zadaniem będzie odnalezienie zaginionego świętego Mikołaja. Weekend wrażeń zakończy świąteczny koncert zespołu BELFER BAND.

źródło: UM Gliwice