Zdjęcie zrobione podczas gali rozdania nagród. Na scenie stoją trzy osoby, jeden z mężczyzn trzyma w ręce nagrodę. W tle na ekranie duże zdjęcie przedstawiające twarz młodego mężczyzny.

Jakub Skorupa – za album „Zeszyt pierwszy” – zdobył tytuł Odkrycie roku Empiku w kategorii muzyka. To – pochodzący ze Śląska – wokalista, gitarzysta oraz autor tekstów. Gratulujemy!

Nazywany nadzieją polskiej alternatywy. Jakub Skorupa łączy gatunki muzyczne i doświadczeń życiowych: nalewał piwo na biesiadach górniczych, handlował samochodami, produkował filmy korporacyjne, a nawet napisał sztukę teatralną „Życie męczy”. W międzyczasie „wypowiedzenie z korpo” (jak słyszymy w jednym z jego tekstów) napisał wierszem, żeby tworzyć muzykę. Jak mówi, obserwuje rzeczywistość i opowiada o tym, co widzi i czuje.

Na polski rynek muzyczny dosłownie wjechał utworem „Pociągi towarowe”. Wystąpił m.in. na Scenie 357 na Męskim Graniu w Krakowie, a gliwicka publiczność miała szansę zobaczyć go podczas Show OFF Fest 2021, festiwalowego pożegnania wakacji.

www.instagram.pl

www.youtube.pl

www.spotify.com

źródło: biuletyna.pl, kmag.pl

#madeingliwice