Jasiek_03

Już tylko do 7 marca można zgłaszać chętnych do udziału w Wojewódzkich Prezentacjach Artystycznych Dzieci i Młodzieży. Impreza organizowana jest w Gliwicach od 23 lat, a w przesłuchaniach udział wzięło już w sumie 10 tysięcy młodych muzyków i tancerzy! 

Młodzieżowy Dom Kultury, który jest organizatorem wydarzenia, jak co roku liczy na zgłoszenia młodych artystów z całego województwa. Zaprezentować mogą się uczestnicy w wieku od 5 do 25 lat w dwóch kategoriach: część taneczna oraz część muzyczno-wokalna.

Celem imprezy jest konfrontacja dokonań solistów, zespołów muzycznych i zespołów tanecznych działających w placówkach oświatowych, kulturalnych oraz wychowania pozaszkolnego. Prezentacje Artystyczne stają się inspiracją do twórczych poszukiwań nowych form i środków wyrazu artystycznego, rozwijania u młodzieży wrażliwości estetycznej na sztukę muzyczną i taneczną. – mówi Zofia Kozłowska, koordynator Wojewódzkich Prezentacji Artystycznych.

Przed nami w sumie trzy dni przesłuchań (pierwsze 31 marca) oraz Koncert Galowy, na którym nagrodzeni zostaną najlepsi. Laureaci staną wówczas na scenie Teatru Miejskiego w Gliwicach i – niektórzy po raz pierwszy w życiu – zaprezentują swoje talenty przed szeroką publicznością podczas profesjonalnie zorganizowanego koncertu. Zdobywca Grand Prix otrzyma niepowtarzalną, ręcznie odlaną figurkę „Jaśka”, której projekt stworzył Aleksander Smoliński, artysta plastyk współpracujący z MDK.  

– Statuetki powstają w pracowni Katedry Odlewnictwa Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Śląskiej. Właśnie tam, wykorzystując tradycyjne metody odlewnicze i grawernicze, przygotowuje je pan Bernard Czok, który nadaje każdemu z nich niepowtarzalne cechy.dodaje Zofia Kozłowska, koordynator Prezentacji.

Wszystkie szczegóły – w tym formularz zgłoszeniowy – zainteresowani znajdą na stronie internetowej Młodzieżowego Domu Kultury w Gliwicach. Przypominamy, zainteresowani czas na zapisy mają do 7 marca!

Centrum Kultury Victoria jest partnerem wydarzenia.