Jazz – wielowymiarowa muzyka rozrywkowa, nie tylko dla melomanów. Sympatię do tego gatunku muzycznego chce rozbudzić w nas Centrum Kultury Victoria, angażując się w wiele projektów promujących jazz.

Jazz w Ruinach, Czwartki Jazzowe z Gwiazdą, festiwal jazzu tradycyjnego i autorski pomysł Victorii – jesienne spotkania z jazzem. Takie projekty realizować będzie gliwickie Centrum Kultury.

Podczas koncertów w Gliwicach będziemy mogli usłyszeć nie tylko jazz tradycyjny, ale też muzykę nowej fali, za którą odpowiada młode pokolenie, szukające inspiracji także w hip hopie, muzyce elektronicznej, muzyce dawnej.

– Dzięki zaangażowaniu (naszej pracy, ale też środków finansowych, jakie Centrum Kultury otrzymuje na swoją działalność z budżetu Miasta Gliwice) w kilka projektów zyskają przede wszystkim odbiorcy, mieszkańcy Gliwic. Po pierwsze koncerty odbywać będą się przez wiele miesięcy – właściwie od wiosny do później jesieni, a po drugie będą organizowane w różnych lokalizacjach – w Ruinach Teatru, Scenie Bojków, Cechowni, hali modeli GZUT, amfiteatrze w Sośnicy. Jesteśmy przekonani, że to pozwoli uczestniczyć w kulturalnym życiu większej liczbie zainteresowanych. Z naszą ofertą dotrzemy także do dzielnic Gliwic, a wiemy, że na to liczą mieszkańcy Gliwic.mówi Paweł Ciepliński, Dyrektor Centrum Kultury Victoria w Gliwicach.

Centrum Kultury Victoria to nowa instytucja kultury powołana i finansowana przez Miasto Gliwice. Jej zadaniem jest m.in. wprowadzanie do kalendarza wydarzeń nowych, ciekawych propozycji.

– Mamy nadzieję, że nasze pomysły spodobają się odbiorcom. Układając program i dzieląc środki robimy to w taki sposób, żeby coś dla siebie znaleźli nie tylko fani jazzu, ale także muzyki klasycznej, elektronicznej, rocka, itd. – dodaje Dyrektor Victorii.

Szczegółowy program Centrum Kultury Victoria dostępny jest na stronie www.ckvictoria.pl.