Grafika z napisem LATO

Koncerty, spotkania, widowiska, spektakle, seanse filmowe – to będzie lato #BLISKO kultury. Centrum Kultury Victoria z Gliwic wraz z partnerami przygotowało szereg propozycji na najbliższe tygodnie.

Plan na lipiec? Każdy piątek – Rynek Kultury w Ruinach Teatru, sobota – Kulturalne Podwórka, czyli warsztaty familijne w dzielnicach (tegoroczna nowość!) i dobrze znani w Gliwicach – Ulicznicy. Każda niedziela – Letnie Kino Plenerowe. Kalendarz wydarzeń uzupełnią m.in. Port Rocka (15 lipca), czyli przegląd młodych zespołów rockowych przy Arenie Gliwice, koncerty W Amfiteatrze Podwórka i piękny koncert w Ruinach Teatru pt. Wojna i pokój w wykonaniu Młodej Filharmonii Dętej NRW (26 lipca).

Lato to wyjątkowy czas, który warto wykorzystać na nadrobienie zaległości kulturalnych. Wiemy, że sytuacja finansowa czasami każe nam wybierać i rezygnować z udziału w życiu kulturalnym. W Gliwicach mamy bardzo bogatą ofertę wydarzeń wakacyjnych, które są bezpłatne, dostępne, organizowane w różnych przestrzeniach, w dzielnicach. Dzięki temu można spędzić wartościowo czas z dzieckiem, poznać coś nowego, co w przyszłości może zaowocować nowym zainteresowaniem, np. muzycznym. – mówi Paweł Ciepliński, dyrektor Centrum Kultury Victoria.

Żeby być na bieżąco, warto zaglądać do Gliwickiej Aplikacji Miejskich Aktywności, która jest aktualnym informatorem o tym, co dzieje się w Gliwicach.