Zdjęcie trzech muzyków, grających na trąbce, akordeonie i wiolonczeli.

*Made in Gliwice – program Centrum Kultury Victoria, którego celem jest prezentowanie oraz promocja lokalnych twórców, animatorów oraz miejsc otwartych na kulturę. Materiały opracowane ramach projektu pojawiają się w Internecie i mediach pod nazwą „Made in Gliwice” #madeingliwice.

W SAM RAZ

strona zespołu na Facebook’u

Śpiewają o chuliganach, bijatykach, bandach. O przyjaźni, miłości, zdradzie i honorze. Sięgają po dawne melodie, które brzmiały w międzywojennym Lwowie, Warszawie i Odessie. W repertuarze zespołu znajdują się również autorskie utwory utrzymane w charakterze.
Koncertują z programem ,,Szemrane piosenki” – grają międzywojenne piosenki: ,,Chodź na Pragę”, „Ballada o pannie Franciszce”,,,Murka”, „Bal na Gnojnej” i wiele innych.

Pomimo krótkiej historii zespół występował na wielu scenach w Polsce. W 2022 roku zdobył wyróżnienie i nagrodę za Debiut na XVIII Ogólnopolskim Festiwalu Folkloru Miejskiego w Wolborzu. W maju 2023 roku otrzymał drugą nagrodę na XIX Ogólnopolskim Festiwalu Folkloru Miejskiego w Wolborzu. Formacja „W sam raz” powstała w czasie pandemii i tworzą ją znani gliwiccy muzycy.

27 kwietnia 2024 zespół W sam raz wystąpi na Gliwickich Spotkaniach Folkowych w Scenie Bojków (więcej).

Skład zespołu:

Tadeusz Strassberger – akordeon, śpiew (muzyk i pedagog, występuje także w zespołach folkowych)

Jarosław Spałek – kornet, śpiew (muzyk i pedagog PSM, muzyk sesyjny, znany również z koncertów z wieloma gwiazdami polskiej sceny muzycznej – Z. Wodecki, K. Krawczyk, J. Steczkowska, Kukla Band i wielu innych)

Piotr Rożankowski – kontrabas, śpiew (muzyk grający w zespołach Kulisz Trio, South Silesian Brass Band)

W lipcu 2023 do zespołu dołączyli muzycy South Silessian Brass Band (zdobywca ,,Złotej Tarki 2023”):

Adam Abrachamczyk – trąbka

Jerzy „Kali” Wenglarzy – perkusja