Koncert, warsztaty i pierwszy raz w Ruinach Victorii – silent disco – taki w skrócie jest plan na tegoroczną Majówkę z Kulturą w Gliwicach. Także po raz pierwszy sceną wydarzeń stanie się Aleja Przyjaźni. Zapraszają Centrum Kultury Victoria i Arena Gliwice.

Zabawa rozpocznie się już w sobotę 30 kwietnia od SILENT DISCO w Ruinach Teatru. Jedno miejsce, trzech DJ-ów i równocześnie trzy ścieżki muzyczne – każdy z uczestników otrzyma słuchawki i sam wybierze, przy których utworach chce się bawić. Magiczne disco potrwa od godz. 19.00 do 24.00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!

1 maja o godzinie 13:00 Aleja Przyjaźni zmieni się w STREFĘ PRZYJAZNĄ KULTURZE, czyli animacje i warsztaty dla całych rodzin. Będziemy wspólnie sadzić kwiaty, zdobić bawełniane torby, tworzyć własne koszulki, łapacze snów i decoupage. Na najmłodszych czekać będzie magiczny świat wielkich baniek mydlanych oraz warsztaty slime – czyli zabawa z ciągnącymi, puszystymi, świecącymi masami, podczas której dzieci otrzymują porządną dawkę bodźców, świetnie oddziałujących na zmysł dotyku i integrację sensoryczną. Miejska Biblioteka Publiczna będzie odpytywać uczestników zabawy z wiedzy o literaturze. Będzie też koło fortuny i bookcrossingowa półka pełna książek. Na wielbicieli nowych technologii czekać będzie eko gra mobilna w aplikacji ActionTrack. Licznym atrakcjom towarzyszyć będzie muzyka. Dla gości Strefy przyjaznej Kulturze zagrają Baloman – Dj, który gra i tworzy muzykę reggae, chociaż nie są mu obce też inne gatunki oraz Prywaciarze – gliwicki duet konferansjersko-djski stawiający na wyselekcjonowaną muzykę, unikając sztampy i konwenansów. Udział we wszystkich atrakcjach na Alei Przyjaźni będzie darmowy.

Wieczorem, dzięki Trio Bastarda i João de Sousa, ruszymy w muzyczną podróż do portowych dzielnic Portugalii. O godzinie 19:30 w Ruinach Teatru rozpocznie się wyjątkowy koncert tradycyjnej muzyki fado – we współczesnych i autorskich interpretacjach. W niezwykłym wnętrzu Ruin wystąpią muzycy z bogatym doświadczeniem scenicznym i doskonałym warsztatem. Informacje o biletach dostępne są na stronie internetowej www.ckvictoria.pl.

Partnerami wydarzenia są Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach oraz Qubus Hotel i Radio CCM.