Gliwice i pisarze związani z naszym miastem są bohaterami komiksu pt. „Miasto. Literatura. Kadr”. Jest to wydawnictwo pokonkursowe, które właśnie trafiło do wszystkich filii bibliotek oraz do sprzedaży w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej.

W ramach konkursu komiksowego „Miasto-literatura-kadr” twórcy komiksu z całej Polski przesłali do Centrum Kultury Victoria w Gliwicach prace zainspirowane twórczością pisarzy związanymi z naszym miastem: Szczepanem Twardochem, Tadeuszem Różewiczem i Peterem Lachmannem.

Antologię otwiera zwycięski komiks Jana Jerzmańskiego „Wieczny Grunwald”, inspirowany twórczością Twardocha. Na kartach publikacji zobaczymy miejsca dobrze znane wielu z nas, jak starówka z Rynkiem i Plac Piastów, ale widziane oczami rysowników. W sumie „Miasto. Literatura. Kadr.” to 10 komiksów.

Zainteresowanych zakupem zapraszamy do Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej przy ul. Dolnych Wałów 3. Cena to 15 złotych.

Komiks będzie tematem Magazynu Kulturalnego w Radiu CCM – już w najbliższą sobotę, 18 lutego o godz. 13.00. Gościem specjalnym programu będzie Daniel Gizicki, scenarzysta komiksowy z Gliwic.

O publikacji opowiada Kamil Iwanicki z Centrum Kultury Victoria