O godzinie 12:00 w sobotę (3 grudnia) w ruch pójdą karuzele i koło młyńskie. Otworzą się też stoiska. Przede wszystkim będzie smakowicie, bo wypełnią się piernikami, słodyczami, wędlinami, grzańcem i czekoladą oraz świątecznymi przekąskami. Znajdziecie na nich też pomysły na prezenty, m.in. rękodzieło, ceramikę i zabawki. Stoiska będą czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00-18:00, a w weekendy 12:00 – 19:00.

Na pamiątkę wizyty na gliwickim Jarmarku chętni będą mogli zrobić sobie zdjęcie w świątecznej fotobudce. Fotografię będzie można spersonalizować w taki sposób, że stanie się kartą z życzeniami dla Waszych bliskich.

Każdy z grudniowych weekendów będzie mieć inny motyw przewodni. W pierwszy czeka nas spotkanie z Mikołajem, w drugi – z postaciami z bajek, a w trzeci – wspólne kolędowanie i składanie życzeń. W planie kino na poduchach, bajkowa gra miejska, koncerty, przekazanie tradycyjnego Betlejemskiego Światła Pokoju. Świetnie prezentuje się plan kreatywnych warsztatów dla całych rodzin. Będziemy wspólnie szyć skarpety i ozdabiać poduszki. Stworzymy ceramiczne ozdoby, krasnale, kartki, na których wpisać będzie można piękne życzenia dla najbliższych. Podczas eko warsztatów stworzymy ozdoby m.in. z patyków i szyszek. Udział w weekendowych atrakcjach – jak koncerty, warsztat, pokazy filmowe – jest bezpłatny, nie prowadzimy wcześniejszych zapisów. Trudno wymienić wszystkie zaplanowane atrakcje, dlatego planując wizytę ma Gliwickim Jarmarku Bożnarodzeniowym, polecamy zapoznać się ze szczegółowym planem.

Szczegółowy plan Gliwickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego

Wydarzenie pod patronatem Prezydenta Miasta Gliwice Adama Neumanna.

Organizator: Centrum Kultury Victoria w Gliwicach

Partnerzy: Fundacja Radan, Stowarzyszenie GTW, Miejski Zarząd Usług Komunalnych w Gliwicach