bojków

Centrum Kultury Victoria ma pomysł na Scenę Bojków, czyli wyremontowany niedawno budynek przy ulicy Parkowej 5. Pierwsze wydarzenie już w marcu!

– Jak nazwa wskazuje to miejsce ma być kolejną SCENĄ dla wydarzeń w naszym mieście. Chcemy w pełni wykorzystać możliwości tej lokalizacji – dla edukacji, rozrywki, kultury, działań lokalnej społeczności. Jesteśmy otwarci także na komercyjne wykorzystanie Sceny Bojków, bo przypomnę, że dysponujemy tam m.in. salą konferencyjną  – mówi Paweł Ciepliński, dyrektor Centrum Kultury Victoria.

Już 17 marca CK Victoria zaprosi na pierwsze wydarzenie organizowane w Bojkowie – Dzień Świętego Patryka. W planie koncert muzyki irlandzkiej w wykonaniu Sąsiadów oraz stand-up Dawida Mazura. Początek o godzinie 18:30. Z kolei kwiecień w Bojkowie otworzy Pablopavo i Ludziki w ramach trasy promującej nowy album zespołu pt. „Mozaika”. Aktualnie trwają prace nad wydarzeniem charytatywnym na rzecz objętej wojną Ukrainy. Niebawem szczegółowe informacje. Bilety na wszystkie wydarzenia można kupić przez stronę www.ckvictoria.pl.

Scena Bojków to mocny punkt na kulturalnej mapie Gliwic. W ostatnich latach obiekt został kompleksowo zmodernizowany. Najważniejszą zmianę przeszła sala widowiskowa. Wyburzono starą i postawiono nową scenę, zainwestowano w profesjonalny sprzęt nagłaśniający, oświetlenie i sufit akustyczny. To otworzyło przed Sceną Bojków nowe możliwości – w tym organizację koncertów, występów z udziałem orkiestry i zespołów tanecznych. Sala dysponuje widownią na 230 miejsc. Inwestycja kosztowała 4,33 mln zł z budżetu miasta Gliwice.

fot. materiały MDK Gliwice i UM Gliwice/ Z.Daniec