Grafika

Już w najbliższy piątek (5 lipca) startuje RYNEK KULTURY, flagowy wakacyjny projekt Centrum Kultury Victoria. W każdy piątek lipca i sierpnia w Ruinach Teatru zaplanowano spotkania, koncerty, spektakle.

Film, taniec, muzyka, iluzja, performance, spotkania, rozmowy – to wszystko kryje się pod hasłem „RYNEK KULTURY”. To trzecia edycja wydarzenia. Każda miała inny motyw przewodni – pierwsza skupiona była na podróżach i odkrywaniu innych kultur, druga – na poznawaniu zmysłami. Tym razem organizatorzy chcą wywoływać/wyzwalać/pobudzać emocje przez sztukę.

Na początek zaplanowano spektakl iluzjonistyczny w wykonaniu Kacpra Migdała i Marka Migdała z grupy MaxMagicFX. To okazja, by oderwać się od codzienności i przenieść do krainy magii. Iluzjoniści wciągną widzów w zabawę, by wspólnie stworzyć interaktywny spektakl. Wasze decyzje wpłyną na przebieg i finał przedstawienia. To będzie wieczór wypełniony iluzją, tajemnicą i… zdrowym humorem, którego scenerią będzie niesamowite wnętrze spalonego Teatru. Wierzymy, że ten wieczór zostanie w Waszej pamięci na długo.

Na godzinę przed wydarzeniami Victoria zaprasza na letni taras Ruin Teatru (z barem), gdzie stworzona zostanie przyjazna przestrzeń do rozmów, wymiany zdań, nawiązywania nowych znajomości.

Udział w RYNKU KULTURY jest wolny, wyjątkiem jest koncert Tryp Tych Tryo, który zaplanowano 19 lipca.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Organizator: Centrum Kultury Victoria w Gliwicach