Cztery wydarzenia złożą się na cykl „Gliwice w objęciach tanga” – każde o innej porze roku. Wiosenna edycja – koncert i plener malarski – pod tytułem „Nie ma jak u mamy” już za nami, a efekty zobaczymy jesienią na wystawie w Palmiarni Miejskiej. Już w czerwcu Anna Psiuk-Maksymowicz, pomysłodawczyni wydarzenia zaprosi nas pod Radiostację – na kolejny koncert i milongę. Wydarzenie otrzymało wsparcie w ramach Start-upu kulturalnego Centrum Kultury Victoria.

26 maja na Skwerze Doncaster odbyło się koncert „Nie ma jak u mamy” połączony z plenerem malarskim. Tak zainaugurowaliśmy cykl wydarzeń „Gliwice w objęciach tanga”.
– Zgromadzonej publiczności nie wystraszył deszcz – a stopnie wejścia do Urzędu Miejskiego, zamieniły się w spontanicznie zaaranżowaną scenę. Wśród znanych tematów polskich przedwojennych tang znalazły się również piosenki związane z Dniem Matki. Było melodyjnie, nastrojowo, zabawnie i wzruszająco. Wystąpili: Ersad Kamiński – akordeon, Błażej Kozok – gitara, Anna Psiuk-Maksymowicz – skrzypce. – relacjonuje Anna Psiuk-Maksymowicz, pomysłodawczyni wydarzenia.

W ramach pleneru malarskiego, który towarzyszył koncertowi, powstało wiele prac najmłodszych, a wśród nich portrety oraz rysunki inspirowane przyrodą i muzyką. Prace we wrześniu zawisną w Palmiarni Miejskiej.


Program cyklu „Gliwice w objęciach tanga”:

I. wiosna – „Nie ma jak u mamy” – koncert z okazji Dnia Matki, 26 maja godz. 17.00, Gliwice, Skwer Doncaster
II. lato – Koncert i milonga przy maszcie Radiostacji Gliwice, 23 września, godz. 17.00
III. jesień – Koncert i wystawa poplenerowa w Palmiarni Miejskiej, 29 września, godz. 17.00
IV. zima – w przygotowaniu
O realizacji kolejnych etapów wydarzenia z przyjemnością będziemy informować.
fot. CKV / Kamil Krzemiński
Zdjęcie zrobione podczas koncertu na skwerze. Muzycy grający dla ludzi, którzy siedzą na leżakach
Zdjęcie z wydarzenia Gliwice w objęciach tanga. Ludzie siedzący na leżakach na skwerze