Grafika z napisem start-up kulturalny i wyniki. fioletowe tło i żarówka.

6 projektów realizowanych będzie w ramach czwartej edycji Start-upu kulturalnego Centrum Kultury Victoria. Ogłaszamy laureatów programu, który jest zaproszeniem dla twórców gliwickiej kultury do współdziałania.

Artyści streetartowi i graffiiarze – z inicjatywy Bartosza Prajsnara „Animacje na ścianie” w ramach projektu AnS „Victoria” Graffiti Jam Gliwice – na oczach widzów wykonają swoje prace, by upiększyć gliwicką przestrzeń.

Nieformalna Grupa Aktorska Chaos w ramach projektu „Aktorstwo na warsztat” zorganizuje cykl warsztatów teatralnych oraz zaprosi na spektakl w dzielnicy Sośnica.

Fundacja Inicjatyw Artystyczno-Turystycznych „PaskudoFonia” zorganizuje wakacyjny kurs gry na ukulele dla młodzieży „Graj, nie żałuj strun!”.

Stowarzyszenie „Cała Naprzód” w ramach projektu „Gliwickie Improwizacje Teatralne „GIT” podejmie temat zdrowia psychicznego. Zaplanowano konkurs, warsztaty i wystawienie spektakli dla amatorskich grup teatralnych.

Jacek Stapowicz w ramach projektu „Pogranicza percepcji” przygotuje i zaprezentuje wystawę ukazującą różne spojrzenia na zagadnienie konfliktu na Ukrainie i zaprosi do dyskusji o roli sztuki w przybliżaniu ludzi do historii. Projekt umożliwi również młodym ludziom z Ukrainy ukazanie poprzez fotografię, jak widzą nasze miasto, które jest obecnie ich domem.

Anna Psiuk-Maksymowicz zaprosi na cykl koncertów w przestrzeni miejskiej, połączonej z plenerem, milongą i wystawą pod hasłem „Gliwice w objęciach tanga”.

Gratulujemy laureatom, z którymi w celu ustalenia szczegółów i zasad współpracy skontaktujemy się po 29 kwietnia. Z przyjemnością będziemy informować na bieżąco o realizacji projektów.