Grafika informująca o programie start-up kulturalny

6 projektów realizowanych będzie w najbliższych miesiącach w ramach Start-upu kulturalnego, czyli programu, który jest zaproszeniem dla twórców gliwickiej kultury do współdziałania. Ogłaszamy zwycięskie wnioski!

Fundacja Pracownie zrealizuje projekt pod nazwą Dziedzictwo Gliwic – twórczości Adalberta Kelma, którego celem jest popularyzacja twórczości I Radcy Budowlanego Gliwic. W planie także warsztaty architektoniczne.

Grupa nieformalna „Gliwice ArtNał” zaprosi gliwiczan na Szałfenster 2023, Pokój/Niepokój, czyli mikrofestiwal sztuki i designu, którego idea zakłada poruszanie głębokich i ważnych tematów współczesnego świata i przetwarzanie ich poprzez działania artystyczne.

Fundacja Chórtownia zorganizuje koncert, który będzie zwieńczeniem dwudniowych warsztatów chóralnych. W kościele pw. Wszystkich Świętych chór wraz z zespołem instrumentalnym wykona między innymi utwory Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego.

Polski Dzień Bluesa – panel dyskusyjny, projekcja filmu i koncert – to pomysł na wydarzenie kulturalno-edukacyjne Michała Starzyńskiego.

Orkiestra Dęta Ostropa, wnioskodawca wraz z trzema gliwickimi orkiestrami dętymi (Orkiestra Dęta KWK „Sośnica”, Orkiestra Dęta Huty Łabędy, Orkiestra Dęta Brzezinka) zagra energetyczny koncert w Ostropie, poprzedzony widowiskowym przemarszem.

Jadwiga Janowska w jednej z gliwickich galerii zorganizuje autorską wystawę pt. „Bohaterowie Narodu”.

Gratulujemy laureatom, z którymi skontaktujemy się w celu ustalenia szczegółów. Z przyjemnością będziemy informować na bieżąco o zaplanowanych wydarzeniach.

Mecenasem programu jest Bank Millennium.