Gliwickie Spotkania Tęczowe to prawdziwe święto osób niepełnosprawnych. W tym roku odbędzie się jubileuszowa 15. edycja. Zapraszamy 21 października o godzinie 9:00 do Sceny Bojków przy ulicy Parkowej.

Chociaż w nazwie pojawia się określenie „gliwickie” to zdecydowanie wydarzenie ogólnopolskie. Do naszego miasta przyjedzie około 150. artystów z całej Polski – z domów pomocy społecznej, środowiskowych domów samopomocy i warsztatów terapii zajęciowej. Zaprezentują swoje niezwykłe talenty wokalne, aktorskie, taneczne i kabaretowe, ale także ogromną kreatywność i radość, którą czerpią ze sztuki.

– Dla nas to okazja, żeby pokazać, jak wiele osoby niepełnosprawne mają do zaproponowania. Ile mają do powiedzenia przez swoją twórczość. Dla nas Gliwickie Spotkania Tęczowe to święto i zachęcamy wszystkich, żeby świętowali z nami! – mówi Wojciech Kotylak, organizator Gliwickich Spotkań Teatralnych.

Wydarzenie organizują Warsztaty Terapii Zajęciowej TĘCZA Gliwice przy Fundacji RÓŻYCZKA z otrzymanym wsparciem Centrum Kultury Victoria. Wstęp wolny.

fot. UM Gliwice