Już niebawem ruszy nabór chętnych do udziału w warsztatach fotografii koncertowej, które poprowadzi znany gliwicki fotograf i pedagog – Sebastian Michałuszek. Warsztaty będą wydarzeniem towarzyszącym True Tone Festiwal, a ich uczestnicy – jako fotografowie – wezmą udział w koncertach festiwalowych. Pierwsze zajęcia – 2 września w Scenie Bojków, finał 30 września w Cechowni.

Realizacja zdjęć podczas koncertów, to jedna z trudniejszych dziedzin fotografii. Dynamicznie zmieniające się warunki oświetleniowe, od nastrojowego półmroku do szybko zmieniającego się natężenia oświetlenia sceny i poszczególnych bohaterów koncertu. W jednej chwili, w ułamku sekundy przed nami rozgrywa się cały czas mnóstwo emocji, historii rozgrywających się na scenie, czy na widowni.

W tej chwili zadajesz sobie pytanie, jak zrobić to dobrze? Jak opanować swój warsztat fotograficzny i cieszyć się realizacją udanych zdjęć!

Na warsztatach nauczysz się podstaw fotograficznego kunsztu, zdobędziesz doświadczenie i warsztat techniczny konieczny w realizacji zdjęć podczas koncertów i innych wydarzeń scenicznych.

PROWADZĄCY: Sebastian Michałuszek  – doświadczony pedagog– założyciel i pomysłodawcy grupy fotograficznej „Aczkolwiek”.  Dwukrotny laureat nagrody Prezydenta Miasta Gliwice za działalność pedagogiczną oraz rozpowszechnianie kultury, prowadzenie warsztatów związanych ze sztuką. Wychował młode pokolenie zdolnych fotografów, którzy swoją edukacje fotograficzną kontynuują na prestiżowych uczelniach artystycznych w kraju i za granicą.

ILOŚC MIEJSC: 15 osób

Wiek: 16+

 WYMAGANIA TECHNICZNE:

– własny aparat fotograficzny

– przenośny komputer z zainstalowanym programem ADOBE LIGHTROOM – dla osób nieposiadających wykupionej subskrypcji – można zainstalować 7 dniową wersję próbną. Opcjonalnie inny program umożliwiający obróbkę plików RAW.

Niebawem szczegółowy harmonogram oraz informacje o zapisach.

TRUE TONE FESTIVAL ma za zadanie zaprezentować mieszkańcom i gościom Gliwic nowej fali jazzu, która wykracza poza granice gatunku i nadaje jazzowi inną jakość. Artyści, których zaprosiliśmy, poszukują inspiracji w muzyce klasycznej, latynoskiej, world music, folku, hip hopie, elektronice, ambiencie, punk rocka, czy muzyce sakralnej, ale przede wszystkim grają jazz i muzykę improwizowaną.