Pasjonaci fotografii, mamy dla Was świetną propozycję – zapraszamy na warsztaty towarzyszące TRUE TONE FESTIVAL. Macie szansę zgłębić tajniki pracy podczas koncertów pod okiem Sebastiana Michałuszka, profesjonalnego fotografa i pedagoga. Stawiamy na praktykę i uczestnikom rzucamy wyzwanie – zrobić fotorelację podczas TRUE TONE FESTIVAL.

Realizacja zdjęć podczas koncertów to jedna z trudniejszych dziedzin fotografii. Dynamicznie zmieniające się warunki oświetleniowe, od nastrojowego półmroku do szybko zmieniającego się natężenia oświetlenia sceny i poszczególnych bohaterów koncertu.

Żeby wziąć udział w warsztatach trzeba mieć ukończone 16 lat. Liczba miejsc ograniczona – 15.

Uwaga! Ruszamy z internetowymi zapisami LINK

Zanim zgłosisz chęć udziału w warsztatach, przeczytaj REGULAMIN

Harmonogram:

  • 2 września 22 r. (pt.); SCENA BOJKÓW wprowadzenie do fotografii scenicznej

cz.1 godz. 16:30 – 18:30.  (2g)

Spotkanie z uczestnikami warsztatów (wprowadzenie do fotografii scenicznej, w poszukiwaniu stylu – omówienie przykładów,

cz.2 godz. 18:30 – 20:30.  (2g)

ćwiczenia warsztatowe na scenie z zespołem muzycznym. Praktyczne rozwiązania w poszukiwaniu idealnych kadrów.

  • 3 września 22 r. (sb); BARLICKIEGO  edycja fotograficzna w programie Adobe Lightroom.

godz. 9:00 – 15:00 – edycja fotografii w programie Adobe Lightroom.  (6g)

Spotkanie, na którym nauczymy się skutecznych rozwiązań w pracy fotografa nad zestawem zdjęć przeznaczonych do obróbki. Selekcja zdjęć, edycja, przygotowanie zdjęć do publikacji internetowej.  (wcześniejsza znajomość oprogramowania nie jest konieczna – choć mile widziana)

Następnie uczestnicy warsztatów zostaną podzieleni na 2- 3 osobowe grupy robocze, które będą realizować dalszą cześć warsztatów podczas koncertów w Ruinach Teatru Victoria, Scenie Bojków i Cechowni odbywających się w ramach festiwalu True Ton, w każdy weekend września. Zadaniem uczestników warsztatów (podzielonych w grupach roboczych) będzie realizacja reportażu z każdego koncertu oraz przygotowanie zdjęć do publikacji.

  • 9/10/11 września  gr. 1/2/3 (realizacja reportaży fotograficznych z poszczególnych koncertów)
  • 16/17 września gr. 4/5 (realizacja reportaży fotograficznych z poszczególnych koncertów)
  • 23/24/25 września gr. 1/2/3 (realizacja reportaży fotograficznych z poszczególnych koncertów)
  • 30 września. gr. 4/5 (realizacja reportaży fotograficznych z poszczególnych koncertów)
  • 30 września: CECHOWNIA.  To dzień oficjalnego podsumowania całości festiwalu TRUE TONE FESTIVAL. To również czas prezentacji najlepszych zdjęć wykonanych przez uczestników warsztatów przed szeroką publicznością. Spotkanie będzie okazją do wymiany doświadczeń, podzielenia się wrażeniami z przebiegu warsztatów, wymiany myśli i refleksji skupionych wokół fotografii kreatywnej.

PROWADZĄCY: Sebastian Michałuszek  – doświadczony pedagog– założyciel i pomysłodawcy grupy fotograficznej „Aczkolwiek”.  Dwukrotny laureat nagrody Prezydenta Miasta Gliwice za działalność pedagogiczną oraz rozpowszechnianie kultury, prowadzenie warsztatów związanych ze sztuką. Wychował młode pokolenie zdolnych fotografów, którzy swoją edukacje fotograficzną kontynuują na prestiżowych uczelniach artystycznych w kraju i za granicą.

 WYMAGANIA TECHNICZNE:

  • własny aparat fotograficzny
  • przenośny komputer z zainstalowanym programem ADOBE LIGHTROOM – dla osób nieposiadających wykupionej subskrypcji – można zainstalować 7 dniową wersję próbną. Opcjonalnie inny program umożliwiający obróbkę plików RAW.

TRUE TONE FESTIVAL ma za zadanie zaprezentować mieszkańcom i gościom Gliwic nowej fali jazzu, która wykracza poza granice gatunku i nadaje jazzowi inną jakość. Artyści, których zaprosiliśmy, poszukują inspiracji w muzyce klasycznej, latynoskiej, world music, folku, hip hopie, elektronice, ambiencie, punk rocka, czy muzyce sakralnej, ale przede wszystkim grają jazz i muzykę improwizowaną.

Patroni medialni: TVP Kultura, TVP3 Katowice, Peryskop Kultury, Nowiny Gliwickie, Gazeta Wyborcza, Radio CCM, Dzisiaj w Gliwicach, JazzPRESS, Donos kulturalny
Partnerzy: Cechownia, Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Gliwicach, Qubus Hotel Gliwice, Parafia Ewangelicko-Augsburska w Gliwicach
Sponsor: Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gliwicach