W tym roku wrzesień w Gliwicach będzie upływał pod hasłem TRUE, czyli prawdziwy, autentyczny. Szczerości szukać będziemy w MUZYCE! 9 września w naszym mieście rozpocznie się pierwsza edycja TRUE TONE FESTIVAL.

Założeniem festiwalu jest zaprezentowanie mieszkańcom i gościom Gliwic nowej fali jazzu, która wykracza poza granice gatunku i nadaje jazzowi inną jakość.

Myśląc o stworzeniu True Tone Festival zależało nam na zaprezentowaniu muzyki i muzyków, którzy doskonale oddają wieloznaczność słowa true (prawdziwy). Odnosząc się do wielu synonimów tego wyrazu, to właśnie żywy, autentyczny, oryginalny, niewykreowany i szczery wymiar muzycznego przekazu był dla nas najważniejszy. – mówi Paweł Ciepliński, dyrektor Centrum Kultury Victoria w Gliwicach.

True Tone Festival to autorski projekt Centrum Kultury Victoria w Gliwicach. Jest jednym z elementów trwającego w naszym mieście Gliwickiego Festiwalu Kultury Kulturalia.

True Tone Festival zabierze Was w podróż do świata dźwięków i kompozycji czerpiących z dorobku najważniejszych twórców gatunku, ale nowe pokolenie będzie opierać się wtórności i odtwórczości. Artyści, których zaprosiliśmy, poszukują inspiracji w muzyce klasycznej, latynoskiej, world music, folku, hip hopie, elektronice, ambiencie, punk rocku, czy muzyce sakralnej, ale przede wszystkim grają jazz i muzykę improwizowaną – dodaje Łukasz Kwaśniewski, zastępca dyrektora ds. programowych Centrum Kultury Victoria w Gliwicach.

True Tone Festival będzie gościł twórców z dużym dorobkiem, licznymi nagrodami, występujących także na scenach niesprofilowanych na jazz, jak Opener, Off, Męskie Granie.

Pełną listę artystów opublikujemy 5 sierpnia, kiedy ruszy sprzedaż biletów na wydarzenie. Rozbudziliśmy Waszą ciekawość? Zachęcamy do śledzenia naszej strony www.ckvictoria.pl oraz mediów społecznościowych.