Plakat zapraszający na zajęcia Teatralna Victoria - w świecie bajki. Kolorowe tło i trzy postacie - czerwony kapturek, bałwan i królowa śniegu.

Już nie tylko w Łabędach, ale też w Bojkowie możecie spotkać się z bajkowymi postaciami. Familijny cykl spektakli i warsztatów wkracza na kolejną scenę – Scenę Bojków. Już 11 grudnia przy ulicy Parkowej 5 zobaczymy „Królową Śniegu”, jedną z najbardziej znanych i lubianych bajek Andersena w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego Wit-Wit.

To propozycja dla rodzin z dziećmi, które chcą nie tylko świetnie się bawić i obejrzeć przedstawienia, ale także poznać tajniki sztuki teatralnej. Po spektaklu aktorzy Teatru Wit-Wit przeprowadzą warsztaty artystyczne oparte na zabawie i prostych zadaniach aktorskich. Dykcja i artykulacja, rozbudzenie wyobraźni, praca z gestem, ruch sceniczny – to tematy, które pojawią podczas zajęć.

Warsztaty prowadzone są w oparciu o autorski program aktorów Teatru „Wit-Wit”.

Szczególną uwagę prowadzący będą przywiązywać do dykcji i artykulacji. Demonstrowane będą ćwiczenia oparte na krótkich rymowankach szybko wpadających w ucho, łatwych do zapamiętania, dlatego mogą być później wykorzystywane podczas zabaw w domu.

Poprzez tego typu warsztaty mali uczestnicy kształcą swoją wyobraźnię i wyzwalają twórczą aktywność. Projekt pomaga dzieciom przejść z dotychczasowego poziomu zabaw do sfery interakcji i wspólnego tworzenia.

Proponowane etiudy aktorskie oparte na zabawie oraz prostych zadaniach aktorskich w naturalny sposób przybliżają teatr, budząc w dzieciach marzenie i potrzebę bycia artystą. W krótkich scenkach i dialogach uczestnicy warsztatów będą na chwilę przeniesiony w akcję spektaklu. Ćwiczenia pantomimiczne pozwalają zrozumieć poprzez gesty i ruch znaczenie naszego ciała w kontekście przekazywania informacji i obrazów bez używania słów. Być może od spotkań „W świecie bajki” rozpocznie się wielka miłość do teatru i marzenie o aktorstwie?

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

INFORMACJA O ZAPISACH

HARMONOGRAM SPOTKAŃ „W ŚWIECIE BAJKI”

BOJKÓW / Wydarzenie uzyskało wsparcie w ramach programu Centrum Kultury Victoria „Start-up kulturalny”.

11.12 (niedziela) – godz. 11.00 – Królowa Śniegu

8.01 – godz. 11.00 – Czerwony Kapturek

12.02 – godzi. 11.00- Bałwany chcą odmiany

ŁABĘDY

26.11 (sobota) – godz. 11.00 – Przygody Pipi

17.12 (sobota) – godz. 11.00 – Królowa Śniegu

7.01 (sobota) -godz. 11.00 – Bałwany chcą odmiany