1500x750(4)

27.02.2022 (niedziela), godz. 19.00.

The SOUND PACK – jazzowy kwartet wokalny z miasta Katowice

To nieprzeciętny skład wokalny zawiązany z inicjatywy Marcina Wawrzynowicza. Zespół powstał wiosną 2016 roku. W jego skład wchodzą doświadczeni i docenieni muzycy, absolwenci i wykładowcy instytutów jazzu Akademii Muzycznych w Katowicach i Poznaniu. Są to:
Joanna Świniarska,
Katarzyna Mirowska,
Małgorzata Biniek  
Marcin Wawrzynowicz

Wokaliści są laureatami międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów jazzowych, a ponad to mają na swym koncie udział w licznych festiwalach muzyki tego gatunku: Voicingers, Spotkania wokalistów jazzowych w Zamościu, Jazz nad Odrą, Lotos jazz festiwal, Ladys jazz festiwal, Śląski festiwal jazzowy, Green town of jazz, Hałda jazz.|

Kwartet w swej idei nawiązuje do tradycji amerykańskich ulicznych zespołów wokalnych ery swingu, a także do bardziej współczesnych, znanych grup takich jak; The Manhattan Transfer czy The New York Voices. W swym repertuarze posiada standardy jazzowe oraz utwory polskojęzyczne we własnych opracowaniach, aranżowane na różne składy; od kwintetu po big-band. The Sound Pack ma na swym koncie pierwsze nagrania oraz premierowe koncerty festiwalowe. Wokalistom towarzyszy sekcja rytmiczna w składzie;

Bogusław Kaczmar – piano,
Michał Kapczuk – bass,
Przemysław Jarosz – drums.

 

 

28.02.2022 (poniedziałek), godz. 19.00.

MØW

Zespół MØW to cztery osobowości i cztery muzyczne żywioły, na których czele stoi Ania Bratek. Dość powiedzieć, że na fortepianie Aga Derlak, kontrabasie Mateusz Szewczyk i perkusji Adam Wajdzik istna śmietanka młodej sceny jazzowej. Ania zawiaduje tym statkiem, by w przekazie płynął w stronę autentyczności, czułości i głębi, a muzycznie popu zmieszanego z jazzem.

Końcem listopada 2021 roku nakładem wytwórni V-Records ukazał się drugi album zespołu MØW pt. W jednym pokoju. Album ten powstał przy współpracy ze świetnym producentem muzycznym – Tomaszem Harrym Waldowskim, znanym z pracy ze Skubasem, Lemonem czy Renatą Przemyk. Nagrany w fantastycznym studiu pod Łodzią – TONN Studio na setkę, w jednym pokoju.

Koncert będzie premierowym wykonaniem materiału z tej właśnie płyty!

MØW tworzą:

Ania Bratek (voc) – Jej głos należy do najciekawszych w Polsce. Laureatka Debiutów w Opolu wraz z zespołem KidBrown. Liderka i założycielka zespołu MØW. Zdobywczyni głównej nagrody na Międzynarodowym Konkursie Jazzu Tradycyjnego Złota Tarka. Współpracowała z wybitnymi muzykami jak Atom String Quartet, Nikola Kołodziejczyk czy Jnr Robinson.

Aga Derlak (p i voc) – Otrzymała nagrodę FRYDERYK w kategorii Jazzowy Debiut Roku. Kształciła się w Bostonie, pod okiem Danilo Pereza oraz JoAnne Brackeen w ramach projektu Berklee Global Jazz Institute. Koncertowała m.in. na Jazztopad Festival New York, XJazz Festival Berlin, Athens Technopolis i wiele innych.

Mateusz Szewczyk (b) – Wybitny basista młodego pokolenia.Jest członkiem wielu zespołów i projektów m.in. Early Birds, Marcin Pater Trio, Karnas Formuła czy Voicingers. Koncertował na największych festiwalach jak: Taichung Jazz Festival (Tajwan), Nisville Jazz Festival (Serbia), Fara Music Festival (Włochy) oraz Sali Koncertowej NOSPR.

Adam Wajdzik (dr) – Absolwent AM w Krakowie, uczył się pod okiem wybitnych perkusistów jak Derrick McKenzie czy Clarence Penn. Współpracuje z jazzowymi, rockowymi i popowymi zespołami. Wraz z zespołem Andrzej Kowalski Quartet został nominowany do nagrody FRYDERYK 2020. Laureat Jazz Juniors oraz B-Jazz International Contest. Koncertował we Włoszech, Serbii, Rumuni i Słowacji.

Jesienią 2017 światło dzienne ujrzała debiutancka EPka zespołu. W 2018 czas na płytę. Dokładnie 30.09 swoją premierę miał krążek pt. „Historie zebrane” wydany przez słowacką wytwórnię Hevhetia. Spotkał się z bardzo przychylnymi recenzjami i aprobatą słuchaczy.

MØW do tej pory koncertował w całej Polsce na festiwalach takich, jak: Jazz w Ruinach, Jazz&Literatura czy SlotArt Festival oraz poza granicami naszego kraju: w Szwecji (zaproszenie na Live at Heart), Słowacji (HevFest) czy dla Japonii (Kansai Music Conference, koncert online).

Data wydarzenia:
27 lutego | godz. 19:00

Wydarzenie z tej serii odbędzie się jeszcze:

  • 27 lutego
  • 28 lutego
Miejsce wydarzenia
Centrum Kultury JAZOVIA, Gliwice, Rynek 10
Cena biletów:
1 zł
Kup bilet