Centrum Kultury Victoria w Gliwicach poleca:

W twórczości poznańsko-bydgoskiego tria ALA KRYSZTAŁ najważniejsza jest fuzja formy animacji eksperymentalnej i muzyki elektroakustycznej. Obszar działania formacji wyznaczają poszukiwania wspólnego języka dla płaszczyzn dźwiękowych i wizyjnych generowanych przez animowanie obrazów.

To niezwykły, trudny do zaklasyfikowania i bardzo nietypowy projekt. Muzycznie Ala Kryształ sytuuje się na styku kilku gatunków, flirtując z world music, ambientem, rockiem alternatywnym, free-jazzem, avant-popem, ethno music i wieloma innymi. Kompozycje uzyskane dzięki korespondencji elektroniki i precyzyjnie dobranego instrumentarium akustycznego, jak choćby handpan, hamgam, shruti box, kalimba, perkusjonalia i obiekty niemuzyczne, powstają w wyniku improwizacji będącej punktem wyjścia dla każdego utworu.

Członkowie zespołu związani są z takimi formacjami jak VARIETE, BRDA, 3MOONBOYS, MAŁOMIEJSCA, UR JORGE.

Drzwi – 18.00
Koncert – 20.00

Opowiadając historię, stawiają na jednorazowość i tymczasowość; adaptują przestrzeń zastaną na potrzeby danego widowiska. Każda instalacja stanowi odrębną całość i jest osobną sytuacją artystyczną. Monika Kuczyniecka wykorzystuje sample wideo oraz tworzywo wybierane intuicyjnie do poszczególnych pokazów, ożywiając materię w dążeniu do mniej lub bardziej abstrakcyjnej opowieści. Radosław Drwęcki (elektronika) i Marcin Karnowski (Handpan, hamgam, cymbały, perkusjonalia, SPDS) reagują muzycznie na obraz lub inspirują kierunek poszukiwań wizualnych.

Monika Kuczyniecka – absolwentka ASP Poznań. Autorka plastelinowych teledysków, krótkich form animowanych oraz kilku ilustracji. Animowała dla Bajzla, Renaty Przemyk, Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, Narodowego Instytutu Audiowizualnego (“Audiowizje”), Na Górze, Czesława Mozila, Dagadany, a w młodzieńczych latach dla Voo Voo.

Radosław Drwęcki – muzyk, projektant, autor tekstów. Operator instrumentów elektronicznych znany z zespołu 3moonboys, z którym nagrał 7 albumów studyjnych. Gościł w formacjach Ur Jorge i Brda. Komponował i grał do krótkometrażowych animacji (festiwal „Animocje”), filmów niemych (Kino Forum w Białymstoku, Kino Orzeł w Bydgoszczy) i wizualizacji (festiwal „Audiowizje”). Projektuje plakaty, wideoklipy i wizualizacje koncertowe.

Marcin Karnowski – perkusista, perkusjonista, autor tekstów, animator kultury, poeta, prozaik. Nagrał kilkanaście płyt, dał blisko 200 koncertów w Polsce, w Niemczech, na Słowacji, we Włoszech, w Norwegii, w Islandii, na Litwie. Tworzył i muzykował na żywo do filmów niemych, do krótkich form animowanych (festiwal „Animocje”), do wizualizacji (festiwal „Audiowizje”), do spektakli teatralnych (Teatr Capitol we Wrocławiu, Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie, Teatr Muzyczny w Poznaniu). Realizuje działania na styku rozmaitych dziedzin twórczych skoncentrowanych na dźwięku i słowie. Publikował m.in. w pismach „Fa-art”, „Ha!art”, „Korespondencja z ojcem”. Współzałożyciel i redaktor kwartalnika „Fabularie”.

Centrum Kultury Victoria nie ponosi odpowiedzialności za zmiany wprowadzane w ofercie przez organizatora.

Data wydarzenia:
9 września | godz. 20:00
Miejsce wydarzenia
Cechownia, Bojkowska 35a
Cena biletów:
30 zł