Zdjęcie przedstawia gliwicki rynek z ratuszem i kamienicami. Na pierwszym tle napis: artnoc

Gliwicka Noc Otwartych Galerii ArtNoc to święto wszystkich, którzy kochają sztukę. W tym roku wydarzenie odbywa się w Gliwicach po raz 16-sty! Kilkadziesiąt miejsc – galerii, muzeów, kawiarni, pracowni, itd. – otwiera swoje drzwi dla Was. Tej wyjątkowej nocy odbędzie się także około 100 bezpłatnych wydarzeń.

W skrócie ArtNoc to wernisaże, wystawy, pokazy, warsztaty, spotkania, dla dzieci, młodzieży, dorosłych i dla seniorów. Wszystkie wydarzenia zaplanowano między 16.00 a 20.00.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM WYDARZENIA

Gliwicka noc otwartych galerii organizowana jest przez Stowarzyszenie Melina we współpracy z Centrum Kultury Victoria w Gliwicach.

*Częścią 16. ArtNocy będzie m.in. 9. Noc Bibliotek, tym razem pod hasłem „Absurd nie czytać!”. Towarzyszy jej akcja „Podziel się książkami”, zachęcająca do przynoszenia do bibliotek przeczytanych nowości wydawniczych. W godzinach od 15.00 do 22.00 w Bibliotece Centralnej MBP (ul. Kościuszki 17) będzie można wziąć udział w warsztatach literackich i artystycznych. Więcej na bioblioteka.gliwice.pl

Data wydarzenia:
7 października | godz. 16:00
Miejsce wydarzenia
Wstęp bezpłatny