Centrum Kultury Victoria w Gliwicach poleca:

Trasę koncertową | Balazs Bagyi New Quartet

 

Balázs Bágyi, jeden z najbardziej uznanych węgierskich perkusistów jazzowych wystąpi w kwietniu na trasie koncertowej w Polsce. Kwartet będzie koncertował od 12 do 22 kwietnia i odwiedzi m.in. Szczecin, Warszawę i Wrocław.

Perkusista i kompozytor Balázs Bágyi jest obecnie jednym z najbardziej szanowanych muzyków węgierskiej sceny jazzowej, działającym na arenie międzynarodowej i prowadzącym własne zespoły przez ostatnie dwie dekady. Będąc członkiem wielu zespołów, tworzy muzykę niemal we wszystkich gatunkach, a jego unikalny melodyjny styl gry na perkusji daje złożone doznania muzyczne.

Partnerami Balázsa Bágyiego są uznani muzycy młodego pokolenia z Budapesztu – niezwykle energiczny saksofonista Soso Lakatos; posiadający klasyczne wykształcenie i uhonorowany jedną z najbardziej prestiżowych nagród węgierskich „Junior Prima” pianista Dezső Oláh, oraz Péter Oláh, jeden z najwybitniejszych węgierskich kontrabasistów swojego pokolenia.

W ostatnich latach wystąpił kilkukrotnie na trasach koncertowych w USA, jak również na wielu europejskich festiwalach jazzowych, m.in. Bratislava Jazz Days, Bansko Jazz Festival, Nisville. Zespół regularnie koncertuje także w Chinach, gdzie wystąpił m.in. na Nine Gates Jazz Festival w Pekinie. Formacja współpracuje również z szanghajskim trębaczem, Li Xiaochuanem, z którym w 2018 r. wydała album „Chinese Suite”.

Jest to już kolejna wizyta Balázs Bágyiego New Quartet w Polsce. Grupa występowała m.in. na 40 edycji festiwalu Jazz Juniors w Krakowie w 2016 r.

Organizator: Śląski Jazz Club, Fundacja JAZZ PO POLSKU przy wsparciu Centrum Kultury Victoria w Gliwicach

Centrum Kultury Victoria nie ponosi odpowiedzialności za zmiany wprowadzane w ofercie przez organizatora.

 

 

Data wydarzenia:
13 kwietnia | godz. 19:30
Miejsce wydarzenia
CK Victoria - Scena Bojków, ul. Parkowa 5, Gliwice
Cena biletów:
od 50 zł. zł
Kup bilet