Aktualizacja: brak wejściówek na wydarzenie

W Gliwicach od wielu lat w pierwszy listopadowy poniedziałek na scenie „Starej Kotłowni” odbywają się „Cygańskie Zaduszki”. W tym roku już po raz dziewiąty społeczność gliwickich Romów zaprasza na integracyjno-kulturalny koncert upamiętniający zmarłych artystów „Romski Dzień Zaduszny 2022”.

Koncert poświęcony będzie pamięci zmarłego Władysława Lesiako Kwiatkowskiego – artysty, założyciela grupy Gipsy Boys, organizatora „Wieczorów z Romami w Parku Chopina”, a zarazem Prezesa Stowarzyszenia Romów w Gliwicach.

Celem spotkania jest integracja polskiej i romskiej społeczności – przez prezentację kultury, współuczestniczenie w wydarzeniach kulturalnych. Od samego początku Teatr Magazyn z opiekunem zespołu Aleksandrem Smolińskim odpowiedział na tę współpracę, organizując liczne wydarzenia kulturalne.

Podczas IX „Cygańskich Zaduszek” dzieci z gliwickiego emdeku wystąpią obok Teresy Walerjańskiej – śpiew, skrzypce i Wojciecha Zięby – akordeon. W wykonaniu artystów usłyszymy zarówno znane melodie cygańskie, jak i utwory inspirowane romską kulturą.

Ważne, wstęp na wydarzenie wolny. Obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru na portierni Centrum Kultury Victoria przy ulicy Barlickiego 3.

Organizator: Centrum Kultury Victoria

Partnerzy: Młodzieżowy Dom Kultury, Stowarzyszenie Romów w Gliwicach, Teatr Magazyn

Data wydarzenia:
7 listopada | godz. 18:00
Miejsce wydarzenia
Teatr Stara Kotłownia, budynek Centrum Kultury Victoria, ulica Barlickiego 3
Wstęp bezpłatny
Dodatkowe informacje:
Aktualizacja: brak wejściówek na wydarzenie