Grafika informująca o wernisażu wystawy.

Centrum Kultury Victoria w Gliwicach poleca:

wernisaż wystawy Jacka Bocianowskiego aka Rumuna „Dirty By Nature”

Prace przedstawione na wystawie są zbiorem spontanicznej twórczości wykonywanej głównie na płytach piankowych lub innym medium malarskim techniką typu mixed media, a farby użyte przy powstawaniu obrazów to głównie akryle, spray, czasem olejne.

Jacek Bocianowski aka Rumun jest pochodzącym z Zabrza artystą ulicznym, związanym z graffiti. Obecnie tworzy głównie obrazy oraz rzeczy okołoartystyczne.
„Prezentowany artysta to osobowość na wskroś niekonwencjonalna. Zaczynał w przestrzeni miejskiej, zdobiąc mury budynków, pustostany, wiadukty, a nawet wraki samochodów. Jest typowym autodydaktą, nieskażonym przez żadną placówkę edukacyjną o profilu artystycznym. Po pewnym czasie zmienił medium na nieco bardziej klasyczne, przerzucając się na płytę piankową. Mimo tej metamorfozy nie zmienił stylu, tworząc dalej w nurcie street artu. Jego malarstwo cechuje surowa plama oraz spora doza ekspresji” – wyjaśnia kurator wystawy Bartłomiej Kozłowski z kolektywu Megafon Kultury.
Gościem specjalnym wydarzenia będzie poeta Wojciech Musiał, który zaprezentuje swoje wiersze.

Organizator: Stowarzyszenie GTW

Wydarzenie zorganizowane w ramach projektu Stacja Artystyczna Rynek przy wsparciu finansowym Centrum Kultury Victoria w Gliwicach.

Centrum Kultury Victoria nie ponosi odpowiedzialności za zmiany wprowadzane w ofercie przez organizatora.

Data wydarzenia:
10 lutego | godz. 18:30
Miejsce wydarzenia
Stacja Artystyczna Rynek, Rynek 4-5, Gliwice
Wstęp bezpłatny