Centrum Kultury Victoria w Gliwicach zaprasza na wydarzenie zrealizowane w ramach programu START-UP KULTURALNY:

wernisaż wystawy POURING

Artystka Dorota Karch przybliży mieszkańcom naszego miasta technikę pouringu, która polega na tworzeniu abstrakcyjnych obrazów przez rozlewanie farb.

Podczas wernisażu odbędzie się pokaz wylewania obrazów na podobraziach. Uczestnicy będą mogli samodzielnie wykonać prace i zabrać je do domów.

Sztuka wylewania obrazów wymaga wiedzy, która nie jest dostatecznie rozpowszechniona literaturą w języku polskim. Wielu moich znajomych i gości wystaw/pracowni jest zainteresowanych tworzeniem techniką pouringu, lecz nie mają materiałów do nauki. Poza tym stworzenie warsztatu, który musi spełniać odpowiednie warunki, być wyposażony w wiele narzędzi i materiałów, stanowi spory problem. Jest też bardzo kosztowny. Wobec tych problemów postanowiłam udostępnić również moją pracownię mieszkańcom Gliwic na bezpłatne warsztaty tworzenia abstrakcyjnych obrazów. – zachęca Dorota Karch, artystka.

Podczas wernisażu artystka podzieli się swoją wiedzą o sztuce współczesnej, o pouringu. Spróbuje zaprezentować tę technikę malarską jako fantastyczną formę spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi, a być może dla kogoś – jako ścieżkę życia zawodowego.

Wystawa będzie prezentowana w CKS Mrowisko do 15 listopada.

Data wydarzenia:
22 września | godz. 18:00
Miejsce wydarzenia
CKS Mrowisko
Wstęp bezpłatny