Po lewej stronie tekst. Po prawej obraz - drzewa, rzeka, budynki.

Centrum Kultury Victoria w Gliwicach poleca:

spacer po Gliwicach dla obywateli Ukrainy

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby z Ukrainy, które znalazły w Gliwicach swoją bezpieczną przystań, na spacer po mieście z przewodnikiem, który opowie o Gliwicach po ukraińsku.

Celem spaceru będzie pokazanie naszym nowym sąsiadom historii naszego miasta, a przede wszystkim zwrócenie uwagi na fakt, że Gliwice, począwszy od średniowiecza były miastem wielu różnych kultur, religii i języków.
Po spacerze wszyscy zostaną zaproszeni do Stacji Artystycznej Rynek na poczęstunek i koncert Dominiki Kocur, która zaśpiewa utwory po ukraińsku.

Kiedy: 30 października, początek o godz. 10:00
Czas trwania wydarzenia: 10:00-14:00
Miejsce zbiórki: Stacja Artystyczna Rynek, Gliwice Rynek 4-5
Trasa ok. 5 km. Trasa dostępna dla rodzin z dziećmi.
Podczas wydarzenia będzie obecny tłumacz.
Wstęp wolny.
Obowiązują zapisy: zapisysar@gmail.com, fb. Liczba miejsc ograniczona.

Szlak spaceru został wytyczony podczas tegorocznej 30. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem: „Połączeni dziedzictwem – Gliwice – Spacery ich śladami”. W historii miasta szlak spaceru ukazuje ślady dziedzictwa Niemców, Czechów, Ormian, Żydów, Ślązaków, Kresowian, Szywołdzian, Romów, Polaków.
Instytut Myśli Polskiej zaprasza na spacer w ramach przygotowań do realizowania szerszego programu badania tożsamości i procesów asymilacji przesiedleńców z kresów dawnej Rzeczypospolitej oraz ich rodzin, które realizowane będą przede wszystkim w głównych ośrodkach osiedlenia.

Wydarzenie organizowane we współpracy z Instytutem Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach.

Запрошуємо громадян України на пішу прогулянку по Глівіцах , яка закінчиться концертом і гостиною в Стації Артистичній Ринок, 30 жовтня о год. 10:00.
Місце збору: Стація Артистична Ринок.Вхід вільний.: zapisysar@gmail.com, FB (писати можна по українськи) Кількість мість обмежена.

Zapraszamy na wspólny niedzielny spacer!

Organizator: Stowarzyszenie GTW

Wydarzenie zorganizowane w ramach projektu Stacja Artystyczna Rynek przy wsparciu finansowym Centrum Kultury Victoria w Gliwicach.

Centrum Kultury Victoria nie ponosi odpowiedzialności za zmiany wprowadzane w ofercie przez organizatora.

Data wydarzenia:
30 października | godz. 10:00
Miejsce wydarzenia
Stacja Artystyczna RYNEK, ul. Rynek 4-5, Gliwice
Wstęp bezpłatny