To już ostatni z koncertów tegorocznego cyklu plenerowego VI Otwarty Salon Muzyczny Zespołu Muzyki Salonowej ELEGANZA. 23.10 zapraszamy do Palmiarni Miejskiej w Gliwicach. Początek tradycyjnie o godzinie 12:00.

Zapraszamy miłośników muzyki Johanna Straussa i wielu innych kontynuatorów klasycznej muzyki tanecznej, na inaugurację szóstej edycji koncertów plenerowych Zespołu Muzyki Salonowej ELEGANZA, pod tytułem Otwarty Salon Muzyczny 2022 w Gliwicach. Inauguracja już 19 czerwca o godzinie 12:00.

Za sprawą tych koncertów poczujemy się jak na salonach XIX-wiecznej Europy, a w szczególności Wiednia. Kto da porwać się w tę piękną muzyczną podróż, usłyszy m.in. walce, polki, czardasze, marsze i serenady. Muzyka salonowa, grana na żywo w plenerze, rozbrzmiewać będzie już po raz szósty w Gliwicach i jest kontynuacją zainaugurowanej w 2017 r. nowej tradycji, spędzenia wolnego czasu przy muzyce salonowej granej na żywo w różnych przestrzeniach miasta.

VI edycja cyklu koncertów plenerowych

Podczas VI edycji cyklu Zespół Muzyki Salonowej ELEGANZA zagra 3 plenerowe koncerty, w tym dwa letnie oraz jeden jesienny, prezentując przeboje muzyki tanecznej XIX i XX wieku, co dwa miesiące od czerwca do października. Zgodnie z dotychczasową tradycją godzinnych koncertów będzie można posłuchać w 3 niedzielę miesiąca, zawsze w samo południe.

Pierwszy koncert, dzięki wrażeniom jakie pozostały po inauguracji cyklu w ubiegłym roku, zabrzmi ponownie na tarasie Willi Caro w Muzeum w Gliwicach. Drugi koncert ELEGANZA zagra tradycyjnie pod pomnikiem Chopina w Parku Chopina, a trzeci już jesienny finał przewidziany jest jak ostatnio w Palmiarni miejskiej, co stworzy wyjątkowy salonowy klimat do spaceru w tropikach, łącząc zalety przyrody i sztuki.

Koncerty gromadzą zawsze w niedzielne południa wielu odbiorców i pozwalają poczuć klimat, który z ogromnym powodzeniem rozbrzmiewał w parkach i salonach XIX-wiecznej Europy (w szczególności Wiednia) i był obecny na wielu wykwintnych balach.

W programach plenerowych koncertów zespół zaprezentuje jak zawsze same przeboje, w tym walce, polki, czardasze, serenady, marsze, wiązanki, uwertury i tańce znanych oraz czasem już zapomnianych mistrzów oraz nowe aranżacje polskiej muzyki filmowej.

Uwaga, należy zakupić bilet wstępu do Palmiarni Miejskiej.

ELEGANZA

Zespół Muzyki Salonowej ELEGANZA, który tworzą liderzy Gliwickiej Orkiestry Kameralnej, powstał w 2016 roku i jest kontynuatorem wiedeńskiej tradycji muzykowania w klasycznym, lekkim i tanecznym nastroju.

Koncert premierowy zespołu odbył się 4.09.2016 roku w Parku Chopina w Gliwicach.

ELEGANZA występuje w zróżnicowanej obsadzie instrumentów, co daje możliwość dopasowania się do każdej przestrzeni i warunków zarówno w salach, jak i w plenerze oraz rozszerza ofertę muzyczną Gliwickiej Orkiestry Kameralnej dla swoich słuchaczy.

Informacje o koncertach oraz płyty zespołu są dostępne również na: www.gliwickaorkiestra.pl.

Organizacja: Centrum Kultury Victoria, Agencja Artystyczna WENA

 

Data wydarzenia:
23 października | godz. 12:00
Miejsce wydarzenia
Palmiarnia Miejska
Dodatkowe informacje:
Obowiązuje bilet wejścia do Palmiarni.