Centrum Kultury Victoria w Gliwicach poleca:

pierwszą odsłonę imprezy pod nazwą: Endless Summer – Królowie lata, na której wystąpią najlepsi przedstawiciele muzyki elektronicznej, goście najlepszych festiwali takich jak Fest Festiwal, Wisłoujście, Summer Contrast czy LAS Festval.

Nie zabraknie eklektycznych brzmień z gatunku electro, psychodelic, downtempo czy melodic techno oraz energii płynącej z performatywnej formy występów zaproszonych artystów.

Tym razem gościmy dwa duety: Sarapata oraz Ikarvs, natomiast imprezę rozkręci reprezentant alternatywnej sceny electro Itadori

SARAPATA

„Sarapata to duet elektroniczny braci Michała i Mateusza, krakowskich producentów i muzyków, na co dzień współpracujących z uznanymi polskimi artystami. Łączą w sobie wiele skrajności, ale i doświadczeń zdobytych na różnych biegunach muzycznej wędrówki.
Zamiłowanie do harmonii wynieśli z towarzyszenia zespołowi Lor czy Paulinie Przybysz oraz ze współtworzenia w przeszłości własnej formacji Salk. Brzmienie projektu Sarapata to wypadkowa wielu czynników. Z jednej strony bagaż doświadczeń, z drugiej najbliższe sercu inspiracje, a z trzeciej własna ścieżka, którą wspólnie podążają od lat. Na przekór trendom Sarapata odkrywają przed słuchaczami brzmienie pełne, barwne i bogate, a co najważniejsze – brzmienie, które nie pozwala spokojnie stać w miejscu.”

IKARVS

„Dobry trip” to z kolei określenie ich występów live. I rzeczywiście, wygląda to jak performens: dwie postaci wyrwane prosto z jakiegoś queerowego fantasy wiją się na scenie, samplują na żywo dźwięki z publiczności, ich anielskie wokale w jednej chwili zamieniają na upiornie zmodulowane odgłosy, a cała ta szalona karawana jedzie do tego na masywnym bicie i głębokim jak k-hole basie. Większość z ich melodii oraz bitów jest improwizacją. Robi wrażenie…”

ITADORI

Laboratorium muzyczne Itadori’ego to określenie idealnie wpisujące się w jego osobliwe podejście do muzyki. Zabawa dźwiękiem i formą przełamuje schematy i nie pozwala na nudę, wprowadza w pozytywny trans i zachęca do ruchu.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE
Drzwi: 20:00
Start: 21:00

Centrum Kultury Victoria nie ponosi odpowiedzialności za zmiany wprowadzane w ofercie przez organizatora.

Organizator: Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko

Plakat promujący wydarzenie

Data wydarzenia:
15 kwietnia | godz. 21:00
Miejsce wydarzenia
Klub Studencki Spirala, ul. Pszczyńska 85
Cena biletów:
40/50 zł
Kup bilet