Zapraszamy na koncert gliwickiej grupy Jazzu Tradycyjnego z udziałem wybitnego trębacza z Nowej Zelandii:

ENERJAZZER & VAUGHN ROBERTS

Organizatorzy: Fundacja Jazzu Tradycyjnego i CK Victoria

Enerjazzer

Gliwicka grupa jazzu tradycyjnego działająca od 2007 roku i wykonująca radosny jazz w stylach Dixielandu, Nowego Orleanu, Chicago oraz Swing. Założycielem i liderem jest puzonista Adam Solski. Wszyscy członkowie to profesjonalni muzycy z wieloletnim doświadczeniem na rynku jazzu i muzyki rozrywkowej, zarówno w Polsce, jak w krajach europejskich, azjatyckich oraz w USA.

Zespół wysoko notowany w rankingach Jazz Top prestiżowego magazynu Jazz Forum w kategorii „Zespół tradycyjny” (2015 miejsce 7, 2016 miejsce 9, 2018 miejsce 6).

Ma w swym dorobku płytę pt.: „Polacy nie gęsi…”, w całości opartą na muzyce polskiej, opracowanej w starych jazzowych stylach.

Występuje nie tylko na polskich scenach, lecz również poza granicami kraju (Czechy, Słowacja, Niemcy, Czarnogóra, Katalonia).

Vaughn Roberts

Jeden z czołowych trębaczy Nowej Zelandii, kompozytor, aranżer i pedagog. Otrzymał tytuł magistra, jako trębacz jazzowy i klasyczny na prestiżowym University of North Texas (USA), gdzie był też wykładowcą i członkiem nominowanego do nagrody Grammy zespołu „One O’Clock Lab Band”. Po powrocie do Nowej Zelandii nagrał album „Great Stuff!” z własnymi kompozycjami i aranżacjami wykonywanymi przez big band. Album otrzymał prestiżową nagrodę „Jazzowy Album Roku 2006”. Występował miedzy innymi z takimi artystami jak: Norah Jones, Diana Krall, Eric Marienthal, Joe Lovano, Gerry Mulligan, UB40, Ronan Keating (Boyzone), Kiri Te Kanawa, Che Fu, Tim Hagans, Allen Vizzutti. Jego kompozycje i aranżacje wykonywali tacy artyści jak: Dave Weckl, Robben Ford, Steve Gadd, James Carter czy Gregg Bissonette i regularnie linie lotnicze Air New Zealand. Vaughn był lead-trębaczem w nowozelandzkiej edycji „Tańca z gwiazdami”, członkiem Komitetu Fundacji Jazzu Nowej Zelandii, dwukrotnym kierownikiem The New Zealand High School Jazz Orchestra oraz wykładowcą teorii, kompozycji, improwizacji, aranżacji oraz gry na trąbce w The New Zealand School of Music. Obecnie jest koordynatorem programu dla uzdolnionych licealistów The New Zealand School of Music Jazz Academy. Był też dyrektorem muzycznym na jednym z największych statków wycieczkowych kompanii NCL oraz Liniowym Muzykiem Roku. Obecnie mieszka w Rumunii, gdzie współpracuje z artystami rumuńskimi jak: Koszika & The Hotshots, Luiza Zan, Pedro Negrescu, Ana Maria Galea i Parallel Lives Project. Wystąpił na Międzynarodowych Festiwalach Jazzowych Csiki i Sibiu. Dyrektor muzyczny i aranżer projektu Transylvanian Symphonic Tales. Dyrygował orkiestrami filharmonii Targu Mures, Brasov i Satu Mare.

Data wydarzenia:
7 września | godz. 19:00
Miejsce wydarzenia
CK Victoria - Scena Bojków
Cena biletów:
10 zł
Dodatkowe informacje:
Bilety do kupienia bezpośrednio przed koncertem.