Grafika informująca o wystawie face to face

Face to Face to projekt fotograficzny, który przedstawia portrety przypadkowo spotkanych osób, na których oprócz fotografowanego wizerunku, osoba portretowana trzyma arkusz papieru z wypisaną przez siebie treścią, nawiązującą do aktualnych osobistych emocji, myśli.

Realizacja zdjęć portretowych ma charakter zapisu socjologicznego, obecnej sytuacji, obaw, refleksji, myśli, chęci podzielenia się z tym, co ważnego rozgrywa się w nas samych. To wewnętrzny komunikat, przekaz wyrażony w sposób szczery i intencjonalny. Wizerunek portretowych osób, jak i treść opisana przez biorących udział w projekcie jest w założeniu wyrazem społecznej integracji w sprawach słusznych i ważnych dla ogółu społeczeństwa.

Ostatni czas, w jakim przyszło nam żyć, to niewątpliwie walka dobra ze złem. Zostaliśmy przebudzeni w nowej rzeczywistości, w której chciałoby się zamknąć oczy jeszcze raz na chwilę, otworzyć je ponownie i powiedzieć, że na szczęście to był tylko sen! Niestety konflikt zbrojny za naszą wschodnią granicą stał się faktem, cały czas wywołuje w nas niezrozumienie, niedowierzanie, że to dzieje się naprawdę. Polskie społeczeństwo stanęło na wysokości zadania, możemy mieć wielkie poczucie dumy, że potrafimy solidaryzować się w ważnej sprawie, wspierając wstrząśnięty wojną ukraiński naród. To jest niesamowite i zarazem bardzo budujące dla przyszłości cywilizacji, Europy, Świata – oby tylko szaleństwo totalitaryzmu przegrało jak najprędzej w walce dobra nad złem. Każdy z nas różnie radzi sobie z poczuciem lęku, strachu.  W obliczu realnego zagrożenia ważne jest nie tracić człowieczeństwa, być odpowiedzialnym, wspierać potrzebujących, uśmiechać się do ludzi i patrzeć w przyszłość bez pandemii i wojen! 

Czy powyższe słowa, które były wypowiedziane prawie rok temu, kiedy realizowaliśmy nasz projekt są nadal aktualne? Czy nasze emocje są nadal tak samo żywe i poruszające? Tegoroczna edycja projektu „Face to Face” to próba odpowiedzi na powyższe pytania. Wystawa, oprócz zdjęć wykonanych w zeszłym roku, będzie prezentować nowe zdjęcia, zrealizowane przez uczestników zajęć, skupionych w grupie fotograficznej „Aczkolwiek” z Młodzieżowego Domu Kultury w Gliwicach.

W imieniu wszystkich osób realizujących projekt FACE TO FACE serdecznie zapraszam na wernisaż, wystawę fotografii oraz pokaz multimedialny. – Sebastian Michałuszek – pomysłodawca projekty FaceTo Face,  twórca i opiekuna grupy fotograficznej „Aczkolwiek” z MDK Gliwice.

Organizatorzy: Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach, Stowarzyszenie na rzecz rozwoju kultury Melina, Centrum Kultury Victoria

Data wydarzenia:
24 lutego | godz. 18:00
Miejsce wydarzenia
Galeria „Melina” Gliwice, ul. Częstochowska 16
Wstęp bezpłatny