Bastarda & Joao De Sousa koncert 1 maja, godz. 19.30, Ruiny Teatru Victoria w Gliwicach

Centrum Kultury Victoria w Gliwicach zaprasza na wyjątkowy muzyczny wieczór w rytm portugalskiego Fado.

„Trio Bastarda wspólnie z João de Sousa odnosząc się do tradycyjnych utworów Fado stworzyli nową, oryginalną opowieść muzyczną. Współczesne, autorskie aranżacje i opracowania tych niezwykłych, melancholijnych pieśni dały artystom możliwość swobodnej wypowiedzi, kreacji muzycznej oraz pozwoliły na szczery, pełen emocji przekaz. Owocem tego spotkania jest płyta „Fado”, która ukazała się wiosną 2021 roku nakładem wytwórni Audio Cave.
Niedziela, 1 maja 2022 r., godz. 19.30
Ruiny Teatru Victoria w Gliwicach, Aleja Przyjaźni 18
Grupa Bastarda to projekt powołany do życia przez Pawła Szamburskiego (klarnet),Tomasza Pokrzywińskiego (wiolonczela) oraz Michała Górczyńskiego (klarnet kontrabasowy). Artyści, sięgając po inspirację m.in. do muzyki dawnej, żydowskiej i fado, za każdym razem tworzą autorki projekt. Muzyka Bastardy to współczesna, oryginalna i bardzo osobista wypowiedź wsparta na bogatych tradycjach muzycznych.
João de Sousa to doceniany wokalista, kompozytor i gitarzysta. Inspiracji poszukuje w muzyce od hip-hop, muzyce elektronicznej, jazzie, fado. Na koncie ma trzy autorskie płyty i współpracę z wieloma cenionymi muzykami.
 
Koncert będzie jedną z propozycji tegorocznej Majówki z Kulturą.
Data wydarzenia:
1 maja | godz. 19:30
Miejsce wydarzenia
Ruiny Teatru Victoria, Al. Przyjaźni 18
Cena biletów:
60 zł
Kup bilet
Kup bilet
Dodatkowe informacje:
Bilety do nabycia stacjonarnie w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (od 12 kwietnia, ul. Dolnych Wałów 3) oraz w dniu koncertu w Ruinach Teatru od godz. 18.00 (w przypadku dostępności miejsc)