Centrum Kultury Victoria w Gliwicach poleca: spotkanie z Filipem Springerem – pisarzem i fotografem, autorem wielu cykli reporterskich oraz książek, m.in.: Miedzianka. Historia znikania, Wanna z kolumnadą, 13 pięter, Miasto Archipelag, Źle urodzone.

Filip Springer jest stypendystą Narodowego Centrum Kultury, Fundacji „Herodot” im. Ryszarda Kapuścińskiego i Miasta Stołecznego Warszawy. Nominowany do najważniejszych nagród literackich w Polsce. Jego książki tłumaczone są na angielski, niemiecki, rosyjski, czeski i węgierski, w przygotowaniu jest także tłumaczenie na chiński. Współpracuje z Instytutem Reportażu w Warszawie, współtwórca festiwalu literackiego MiedziankaFest i jego kontynuacji w postaci Miedzianki Po Drodze. W 2019 r. ukazała się jego najnowsza książka Dwunaste. Nie myśl, że uciekniesz. Spotkanie poprowadzi Agnieszka Włoka.

Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu „Haczyk – gliwickie spotkania literackie”, dofinansowanego ze środków MKDiN pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Organizatorem wydarzenia jest Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach.

Centrum Kultury Victoria nie ponosi odpowiedzialności za zmiany wprowadzane w ofercie przez organizatora.

Data wydarzenia:
15 listopada | godz. 18:00
Miejsce wydarzenia
Biblioteka Centralna, ul. Kościuszki 17
Wstęp bezpłatny