Napisy oraz zdjęcie przedstawiające dwoje muzyków - kobietę ze skrzypcami i mężczyznę z akordeonem

W imieniu organizatorów zapraszamy na plener malarski połączony w koncertem z okazji Dnia Matki. Miejsce wydarzenia jest nieprzypadkowe – skwer Doncaster, na którym stoją rzeźby „Macierzyństwo” prof. Stanisława Słodowego, cenionego artysty.

Dla uczestników wydarzenia koncertować będą muzycy znani w Gliwicach pod nazwą projektu W objęciach tanga – duet Anna Psiuk-Maksymowicz (skrzypce) oraz Ersad Kamiński (akordeon). W ich repertuarze znajdują się m.in. opracowania starych polskich tang na skrzypce i akordeon. To muzyka nie tylko do słuchania, ale też do tańca. Usłyszymy melodie, które wzruszają i uwodzą swoim pięknem.
Wydarzenie skierowane jest do szerokiej grupy odbiorców – dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy chcą wyrazić się artystycznie. Wystawa poplenerowa odbędzie się w gliwickiej Palmiarni 29 września. Szczegółowe informacje zostaną przekazane podczas wydarzenia.
*Uczestników pleneru prosimy o zaopatrzenie się w materiały plastyczne we własnym zakresie.

Pomysłodawczynią projektu jest Anna Psiuk-Maksymowicz. Wydarzenie otrzymało wsparcie w ramach programu Centrum Kultury Victoria „Start-up kulturalny”.

Data wydarzenia:
26 maja | godz. 17:00
Miejsce wydarzenia
Skwer Doncaster
Wstęp bezpłatny