Grafika informująca o wydarzeniu GPS. Napisy, w tle stare zdjęcie ulicy

Siemińskiego, Wieczorka, Klasztorna, Klosterstrasse, na burku ku św. Krzyżu – to nazwa jednej z ulic, której początki sięgają średniowiecza. Dawniej była to część Czarnego Przedmieścia. Tu od wieków stał kościół św. Krzyża, gdzie nocował Jan III Sobieski. Przy ulicy w XIX i XX wieku stanęły piękne kamienice, budynki użyteczności publicznej i kompleks rozrywkowy. Porozmawiamy o mieszkańcach tej ulicy, o miejscach, które zniknęły. Powspominamy, jak ulica wyglądała w okresie PRL-u i do jakich sklepów ustawiały się kolejki. Naszym przewodnikiem będzie Kamil Iwanicki, badacz Górnego Śląska.

start – plac Mickiewicza

godzina: 14.00

czas trwania: 1,5 godz.

Uwaga! W związku z bardzo dużym zainteresowaniem wydarzeniem – dla komfortu i bezpieczeństwa naszych spacerowiczów – wprowadzamy mailowe zapisy. Na wiadomości od zainteresowanych czekamy od 6 czerwca 2024 pod adresem edukacja@ckvictoria.pl. Liczba miejsc jest ograniczona.

Jeżeli jesteś osobą ze szczególnymi potrzebami, chcesz wziąć udział w wydarzeniu i masz pytania w kwestii dostępności, skontaktuj się z nami, pisząc na adres kontakt@ckvictoria.pl lub dzwoniąc: 32 444 28 12 (wew. 14) do dnia 14 czerwca do godz. 12.00.


KAMIL IWANICKI

Data wydarzenia:
23 czerwca | godz. 14:00
Miejsce wydarzenia
Plac Mickiewicza
Wstęp bezpłatny