Zaproszenie na spacer GPS, cykl miejskich spacerów. Napisy na tle mapy Gliwic i zdjęcie młodego mężczyzny.

AKTUALIZACJA: brak wolnych miejsc na spacer 21 kwietnia

Zapraszamy na GPS – Gliwice Poznane Spacerem. Raz w miesiącu spotykamy się, by przechadzając się ulicami miasta, lepiej poznać jego historię i tajemnice. Tym razem obieramy kierunek na gliwickie familoki, a naszym przewodnikiem będzie Kamil Iwanicki

Podczas wycieczki zobaczymy dwa osiedla robotnicze na Zatorzu – Kolonie Huldschinsky’ego oraz przy dawnej An der Waldschule. Poszukamy śladów Horsta Bienka, jego wspomnień i twórczości. Spotkamy się pod budynkiem Szkoły Podstawowej nr 18 przy ulicy Okrzei.  Czas trwania spaceru: około 2 h.

Uwaga! W związku z bardzo dużym zainteresowaniem wydarzeniem – dla komfortu i bezpieczeństwa naszych spacerowiczów – wprowadzamy mailowe zapisy. Na wiadomości od zainteresowanych czekamy od 2 kwietnia 2024 pod adresem edukacja@ckvictoria.pl. Liczba miejsc jest ograniczona.

Planowane terminy kolejnych GPSów: 26 maja, 16 czerwca


Małe wprowadzenie…

W Gliwicach przy ulicy Horsta Bienka na początku XX wieku powstała kolonia robotnicza dla pracowników pobliskich zakładów kolejowych. W jednym z domów swoje dzieciństwo spędził znany pisarz Horst Bienek. Nazwał on osiedle „kwadratem swojego dzieciństwa”. Dzięki jego powieści możemy odkrywać przedwojenny gliwicki świat, który zniknął wraz z dawnymi mieszkańcami.

KAMIL IWANICKI

Data wydarzenia:
21 kwietnia | godz. 15:00
Miejsce wydarzenia
Szkoła Podstawowa nr 18 przy ulicy Okrzei
Wstęp bezpłatny