Hałas Miasta jest cykliczną inicjatywą kulturalnospołeczną. Tegoroczna edycja odbędzie się po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią. Będzie to koncert plenerowy, angażujący lokalną społeczność oraz twórców. Artyści występujący w trakcie wydarzenia często wykonują utwory przygotowane specjalnie na okoliczność festiwalu, muzycy zapraszają do współpracy osoby z innych grup muzycznych, prezentowane są wspólne wykonania. Budowane i umacniane są więzi społeczne, na całości współpracy zyskuje twórczość wykonawców.

ZAGRAJĄ:

SHASHAMANE SOUNDSYSTEM

Wokalna odsłona 12-osobowego składu występującego głównie podczas plenerów lub w dużych klubach. Aby nie rezygnować z kontaktu z publicznością w ramach mniejszych imprez, grupa zdecydowała o utworzeniu formy sound systemu. Skład projektu stanowią: Gabriela „GabiMystic” Budzianowska, Asia Świdrak, Klaudia Miszczyk oraz Krzysztof „I&Igor” Kazanowski. Zespół SHASHAMANE powstał w 2015 roku. Został założony przez doświadczonych muzyków związanych od wielu lat ze sceną reggae w Polsce i wspartych przez młodą generację instrumentalistów. Po kilku miesiącach grupa dała swój pierwszy koncert i konsekwentnie wyrabiała swoją markę. Obecnie SHASHAMANE to czołówka krajowego reggae.

Wiewiórka Na Drzewie 
Ma w sobie swojski Śląsk i słoneczną Hiszpanię, radość i pozytywne wibracje, jest bombą energetyczną z opóźnionym zapłonem. W piosenkach można usłyszeć ciepłe hiszpańskie rytmy, rock’a, reggae i ska. Od początku nakręcają trybiki akcji „Hałas Miasta”.
Skorup
Raper i producent muzyczny, autor kilku płyt solowych. Związany z wydawnictwem MaxFloRec. Wspólnie z Bu, Metrowym i HK Rufijokiem członek zespołu Kosmos, którego płyta zatytułowana „Kosmos” ukazała się w październiku 2012 nakładem wytwórni Protest Song. Teledysk do utworów „Solidarność/Z Bandą” pochodzący z solowej płyty „Etos Kowboja” został wyróżniony na festiwalu Yach Film 2011 w kategori Grand Prix. Na codzień współpracujący z DJ’em Hopbeatem i Tomkiem Muchą w których towarzystwie występuje na żywo. Udzielał się gościnnie na wielu płytach, współpracował z takimi artystami jak: Grubson, Liroy, Rahim, Tabu, Gano, Bas Tajpan, Proceente i wieloma innymi.
Wydarzenie poprowadzi: POZYTON SOUND
Wstęp na wydarzenie bezpłatny. Podczas wydarzenia prowadzone będą licytację, sprzedaż gadżetów oraz zbiórka na rzecz niepełnosprawnych podopiecznych Stowarzyszenia „Cała Naprzód”.

DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOK’U

Organizatorzy: Stowarzyszenie Cała Naprzód, Centrum Kultury Victoria

Data wydarzenia:
15 października | godz. 19:00
Miejsce wydarzenia
Sala Cechy Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości, ul. Średnia 12 w Gliwicach
Wstęp bezpłatny
Dodatkowe informacje:
Organizatorzy: Stowarzyszenie Cała Naprzód, Centrum Kultury Victoria