Na zdjęciu znajduje się 4 mężczyzn. To członkowie zespołu Indialucia. W rękach trzymają instrumenty.

Zapraszamy na koncert z okazji pierwszych urodzin Centrum Kultury Victoria.

21 sierpnia podczas Rynku Kultury i dnia hiszpańskiego w Ruinach Teatru wystąpił Miguel Czachowski z Krzysztofem Nowakowskim. Wtedy powstał pomysł na koncert Indialucia. Mimo tego, że cały dzień padał deszcz, to przestrzeń teatru wypełniła się po brzegi, a magia jaką stworzyli muzycy nadal w nas jest.

Indialucia – to międzynarodowy projekt muzyczny prowadzony przez gitarzystę flamenco Michała Czachowskiego; jeden z pierwszych zespołów, który z powodzeniem połączył klasyczną muzykę indyjską z flamenco z Andaluzji, koncertując na całym świecie od 1999 roku.

W skład projektu wchodzi wielu wybitnych muzyków z Polski, Indii, Włoch i Hiszpanii. Ich repertuar koncertowy wyraża zarówno ludzkie, jak i muzyczne połączenie tych kultur, dzięki czemu publiczność doświadcza stymulującej energii tych niezwykle bogatych tradycji kulturowych połączonych w jedno. Improwizacja i rytm są wspólnymi elementami obu stylów, utrzymując formę żywej tradycji i dopuszczając nowych wpływów. Oprócz tradycyjnych elementów muzyki indyjskiej i flamenco, dźwięk zespołu jest wzbogacony o jazzowy fortepian, gitarę basową, flet i taniec.
W 2016 roku zaczęli koncertować z klasycznymi orkiestrami, odkrywając nowy, etniczny wymiar muzyki symfonicznej. Wydali dwa nagradzane albumy, Indialucia i Acatao. Oba otrzymały nagrodę jako drugi najlepszy album roku Polskiego Radia. Muzyka została wykorzystana jako ścieżka dźwiękowa do amerykańskiego filmu The Boondock Saints II (Święci z Bostonu).
Grupa występowała w prawie trzydziestu krajach, w tym w większości krajów europejskich, Azji oraz Ameryce Północnej i Południowej. Występowali w USA, Kanadzie, Rosji, Meksyku, Kolumbii, Hiszpanii, Francji, Andorze, Włoszech, Niemczech, Austrii, Wielkiej Brytanii, Czechach, Słowacji, Węgrzech, Polsce,
Luksemburgu, Danii, Holandii, Malcie, Finlandii, Ukrainie, Mołdawii, Rumunii, Turcji, Indiach i Singapurze.
Grali i nagrywali z wieloma znanymi artystami, takimi jak Jorge Pardo, Paquito González, L. Subramaniam, Purbayan Chatterjee, Domingo Patricio, Leszek Możdżer, Vishwa Mohan Bhatt, Kavita Krishnamurti i inni.
Data wydarzenia:
2 grudnia | godz. 20:00
Miejsce wydarzenia
CK Victoria - Scena Bojków, ul. Parkowa 5, Gliwice
Cena biletów:
od 32 zł
Kup bilet
Dodatkowe informacje:
* Bilety dostępne także od 19.10 w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej ul. Donych Wałów 3. * Na godzinę przed koncertem dla naszych gości dostępny jest bar serwujący ciepłe i zimne napoje. * Bilety ulgowe obowiązują za okazaniem Gliwickiej Karty Mieszkańca lub Gliwickiej Karty Seniora. * Zakończenie sprzedaży biletów online na godzinę przed koncertem. W razie wolnych miejsc bilety można zakupić na miejscu.