Centrum Kultury Victoria w Gliwicach poleca:

drugi Weekend Integracji Śląsko-Ukraińskiej

Tym razem tematem spotkania jest różnorodności kulturowa. Będziemy rozmawiać o historii, literaturze, filmie, sztuce, ale przede wszystkim języku. Tak samo jak podczas pierwszego spotkania zorganizujemy stoiska z śląskimi i ukraińskimi przysmakami, a także rękodziełem artystycznym. Zakupy na stoiskach będą okazją do wsparcia uchodźców i innych osób działających na rzecz integracji kulturalnej. Wszystko w przyjaznej atmosferze i dźwiękach muzyki. Tego dnia odbędzie się również panel dyskusyjny oraz występ artystyczny.

Program:

godz. 16:00-19:00
Jarmark rękodzieła i kulinariów
Podczas wydarzenie będzie okazja degustacji ukraińskich specjałów oraz zakupu rękodzieła. Szczegóły dotyczące rejestracji wystawców znajdują się poniżej.

godz. 16:00
Panel dyskusyjny „Nie ma dobrych i złych języków. Rozmowa jako dobro wspólne”
Spotkanie integracyjne po polsku i ukraińsku. Porozmawiamy o współwystępowaniu, przenikaniu się i rezonowaniu trzech języków ukraińskiego rosyjskiego i polskiego oraz o krzyżowaniu się opinii i emocji, które dziś w kontekście wojny rodzi ta triada.
Spotkanie poprowadzi dr Małgorzata Tkacz-Janik. Gośćmi panelu będą: dr Rafał Cekiera, Marcin Musiał, dr Bożena Pactwa oraz Irena Zając.

godz. 18:30
Wieczór poezji ukraińskiej
Na scenie Stacji wiersze ukraińskich poetów zaprezentuje Tatyana Fisunova – artystka i aktorka Teatru Kwadrat w Kijowie, a także edukatorka teatralna związana z kijowskim studiem ART STUPE. O oprawę muzyczną odpowiada pochodząca z Charkowa pianistka i nauczycielka – Tatiana Czeredniczenko.
Udział w wydarzeniu jest darmowy.

REJESTRACJA WYSTAWCÓW
Wszystkich zainteresowanych organizacją stoiska podczas wydarzenia zapraszamy do zgłoszenia się za pomocą formularza.

Link do zgłoszeń

Centrum Kultury Victoria nie ponosi odpowiedzialności za zmiany wprowadzane w ofercie przez organizatora.

Data wydarzenia:
28 maja | godz. 16:00
Miejsce wydarzenia
Stacja Artystyczna RYNEK, ul. Rynek 4-5, Gliwice
Wstęp bezpłatny