kadr z filmu, na którym widać twarz aktora odbitą w lustrze

To nie film biograficzny, a uchwycony w ruchu portret wybitnego europejskiego artysty. Za tajemniczą tytułową postacią ukrywa się nie kto inny jak Andrzej Seweryn. Aktor, reżyser, dyrektor, społecznik, a w filmie Arkadiusza Bartosiaka przede wszystkim człowiek, który nie osiada na laurach i wciąż szuka nowych wyzwań.

Film otworzy tegoroczny Krakowski Festiwal Filmowy, otrzymał Znak Jakości ZEF; pokaz w kinie AMOK jest pierwszym spotkaniem z publicznością kinową w Polsce.

Jak prawdziwie sportretować artystę, który się nie zatrzymuje? Który pędzi przez życie i przez swoją sztukę z siłą tornada? Uznałem, że jest tylko jedna skuteczna metoda – dać się tej sile porwać. Rzucić się w wir. Mam nadzieję, że właśnie taki jest nasz film. – wyznaje reżyser dokumentu Arkadiusz Bartosiak.

Po seansie zapraszamy na niefikcyjne spotkanie z mistrzem.

„Osiągnąłem w życiu wszystko, co chciałem” – mówi wybitny polski aktor Andrzej Seweryn, a potem porywa nas w dynamiczną podróż po kolejnych wyzwaniach zawodowych, jakie podejmuje wciąż z młodzieńczą werwą. To nie jest biografia podsumowująca jego życiowy dorobek artystyczny – setki wybitnych ról filmowych i teatralnych, działalność polityczną czy wieloletnią rolę dyrektora Teatru Polskiego. Aktor pozostaje u szczytu kariery i ani na chwilę nie zwalnia. Kamera staje się towarzyszem jego codziennych zajęć, dzięki czemu z bliska widzimy rodzące się na gorąco emocje i pasję do pracy.

Data wydarzenia:
28 maja | godz. 19:00
Miejsce wydarzenia
Kino AMOK - Scena Bajka, ul. Dolnych Wałów 3, Gliwice
Cena biletów:
od 21 zł
Kup bilet